Hulajnoga elektryczna – jak działa i dlaczego warto ją mieć?

Opublikowano: 23 sierpień 2019, 10:18 Kategoria Rozmaitości

Kiedy robi się ciepło, lepiej zostawić samochód w garażu i postawić na bardziej ekologiczny środek transportu. Może to być rower, deskorolka albo zyskująca coraz bardziej na popularności elektryczna hulajnoga. Dzięki niej szybko i bez wysiłku możesz przemieszczać się po mieście, omijając korki uliczne. Nie wiesz, jaka hulajnoga elektryczna będzie dla Ciebie najlepsza? W tym artykule postaramy się ułatwić Ci podjęcie decyzji.

Typy hulajnóg elektrycznych

Przede wszystkim zastanów się, do czego ma Ci służyć hulajnoga. Jeśli chcesz jej używać głównie jako środka transportu, wybierz hulajnogę rekreacyjną. Jest uniwersalna, prosta w obsłudze i świetnie sprawdzi się w mieście. Hulajnogi wyczynowe przeznaczone są dla osób, które lubią szybką jazdę i chcą wykonywać rozmaite akrobacje. Takie urządzenia są droższe i nie tak wygodne, ale za to bardziej wytrzymałe. Hulajnogi dla dzieci są mniejsze, lżejsza i bardziej bezpieczne – nie mogą rozwijać dużej prędkości, a w niektórych, dla większej wygody młodych użytkowników, wmontowano dodatkowe kółka.

Zobacz hulajnogi elektryczne na stronie: https://www.neo24.pl/rozrywka/sport/hulajnogi.html

Jaką hulajnogę elektryczną wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Koła – ważne, by były twarde i wykonane z wytrzymałego materiału. Zwykle koła mają około 8 cali; to sprawia, że hulajnogą łatwo sterować. Pojazdy z większymi kołami są co prawda wygodniejsze, zwłaszcza podczas jazdy po nierównym podłożu, ale też mniej zwrotne.

Kierownica – przede wszystkim powinna być regulowana, w końcu należy ją dopasować do wzrostu użytkownika. Najlepiej, jeśli została wykonana z lekkiego i wytrzymałego materiału.

Rama – tutaj również zwróć uwagę na materiał. Powinien być solidny, najlepiej pokryty powłoką antypoślizgową. Jeśli chcesz, by Twoja hulajnoga była bardziej uniwersalna, wybierz model składany. Wtedy bez problemu wniesiesz ją po schodach, przewieziesz w autobusie czy tramwaju albo wrzucisz do bagażnika.

Zobacz polecaną hulajnogę na stronie: https://www.neo24.pl/motus-hulajnoga-elektryczna-scooty-8-5-biala.html

Waga – zwykle hulajnogi ważą około 10-13 kg. Powinny być lekkie, ale musisz mieć na uwadze, że zwykle im mniejsza waga, tym mniejszy będzie zasięg urządzenia.

Zasięg – najlepiej, jeśli wynosi więcej niż 10 km; nie chcesz chyba, by hulajnoga rozładowała Ci się w trakcie podróży. Na wszelki wypadek miej zawsze ze sobą ładowarkę i zobacz, ile wynosi czas ładowania wybranego przez Ciebie modelu.

Prędkość – hulajnogi jeżdżą z maksymalną prędkością wynoszącą 20-25 km/h. Modele przeznaczone dla dzieci powinny rozwijać jednak mniejszą prędkość, nieprzekraczającą 12 km/h.

Spójrz też na dodatkowe akcesoria i funkcje oferowane przez producentów. Dobrze, jeśli hulajnoga ma na przykład podpórkę czy wskaźnik naładowania informujący, jak dużo masz jeszcze baterii. Standardem w takich pojazdach są hamulce elektroniczne, które są niestety mało skuteczne, dlatego warto wybrać modeldysponujący hamulcem tarczowym z manetką.

Więcej o hulajnogach elektrycznych przeczytasz tutaj: https://www.neo24.pl/blog/jaka-hulajnoga-elektryczna.html

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież