Kupiłeś iPhone'a? Opłaca się o niego dbać. Korzystnie sprzedasz dobrze utrzymany telefon

Opublikowano: 31 lipiec 2019, 22:15 Kategoria Rozmaitości

Do użytkowanych dziś praktycznie bez przerwy smartfonów miewamy różne podejścia. Wielu nabywa je najniższym w danym zakresie pożądanych parametrów kosztem i dba o nie na tyle, by po prostu mogły spełniać swoje zadanie. Za zakupem urządzeń firmy Apple stoją jednak zupełnie inne motywacje. To wyrób mogący cieszyć posiadacza samym swoim wyglądem, jakkolwiek ma zwolenników także ze względu na praktyczne zalety systemu iOs i zastosowanych w nim rozwiązań technicznych. Zadbajmy o to, by zachował wszystkie swoje atuty.

Myśl o sprzedaży od razu po zakupie, a zaoszczędzisz

Najnowsze generacje telefonów firmy Apple charakteryzuje najbardziej efektowny design sprawiający, że bierzemy je do ręki z autentyczną przyjemnością. Nie cieszmy się nim jednak zbyt długo, jeśli chcemy łatwiej sięgnąć potem po kolejny model sprzedając dotychczasowy. Każde widoczne uszkodzenie w oczywisty sposób obniży atrakcyjność egzemplarza, toteż czym prędzej warto zamknąć go w odpowiednim etui. Ich wybór jest na rynku bardzo szeroki, więc z dobraniem odpowiedniego do naszego trybu życia nie będziemy mieli kłopotów. Jeśli jednak nie zdecydowaliśmy się na całkowicie szczelną odmianę, pamiętajmy o jej regularnym zdejmowaniu i usunięciu zbierających się w zakamarkach zanieczyszczeń mogących rysować obudowę.

Nie mniej istotne są jednak kwestie stricte techniczne. Elementem w ogromnym stopniu decydującym dziś o wygodzie użytkowania podobnych urządzeń jest bateria, której wymiana w telefonach Apple wymaga udania się do specjalisty. Żadna nigdy nie będzie wieczna, ograniczona jest liczba cykli ładowania (kilkaset) po których możemy zacząć odczuwać obniżenie parametrów. Mimo wszystko warto o nią dbać, jak przypominają fachowcy z serwisu Telefonarium, przede wszystkim nie dopuszczając do głębokiego rozładowania (czasy wymagających formowania konstrukcji niklowo-kadmowych minęły już dekadę temu!) i chroniąc przed skrajnymi temperaturami.

Dobry serwis rozwiąże każdy kłopot

Przy dobrze utrzymanym egzemplarzu wszystko, co mamy do zrobienia przed oddaniem do do rąk nowego właściciela to wyczyszczenie jego pamięci, czy też utworzenie kopii zapasowej, dzięki czemu łatwo przeniesiemy się na nowy egzemplarz.

Zdarza się jednak, że niezbędne są dodatkowe prace. Każdy producent projektuje swoje wyroby tak, by ich produkcja cechowała się minimalną materiałochłonnością i maksymalną prostotą. Intensywność użytkowania współczesnej elektroniki jest tymczasem ogromna, toteż nie zawsze jej trudom sprostają np. przyciski czy gniazda albo inne elementy konstrukcji.
Telefony Apple charakteryzują się tymczasem tym, że bardzo powoli tracą na wartości – np. topowe modele walczącego z nim o palmę pierwszeństwa w tej dziedzinie Samsunga tanieją w dwukrotnie szybszym tempie. Warto więc likwidować każdy powód, dla jakiego musielibyśmy rezygnować z zyskownej sprzedaży. Naprawa iPhone, który należy wszak do nader popularnych marek telefonów, nie nastręcza dobremu serwisowi żadnych kłopotów, a w obliczu możliwości uzyskania korzystnej ceny może się okazać nader opłacalna.

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież