Sulbiny: rodzinna zabawa ze strażakami

Opublikowano: 30 lipiec 2019, 08:51 Kategoria Rozmaitości
Sulbinygmina Garwolin

Zmagania sportowe, pokazy ratownica, mnóstwo atrakcji dla dzieci i koncerty dla każdego. Taki był Piknik Strażacki, który odbył się w niedzielę w Sulbinach.

Wydarzenie, którego organizatorami byli Gmina Garwolin, Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach, OSP Sulbiny oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego rozpoczęła msza święta w kaplicy św. Jana Pawła II w Sulbinach. Po niej jednostki OSP przemaszerowały na teren straży w Sulbinach.
Tutaj do późnych godzin wieczornych działo się sporo.

 

- Życzę Wam wszystkim dobrej zabawy, dziękuję za obecność i zachęcam do dopingowania - mówił podczas otwarcia pikniku Marcin Kołodziejczyk, wójt Gminy Garwolin. Gratulacje organizatorom złożyli także poseł Grzegorz Woźniak i Kazimierz Sionek z centrali KRUS.

- Gratuluję pomysłku połączenia festynu rodzinnego z festynem strażackim, bo na co dzień to rodziny ponoszą największy trud tego, że jesteście w akcji, pomagacie innym. Gratuluję, że ta straż jest tak aktywna, że uczestniczy w życiu zarówno miejscowości, jak i całej gminy - podkreślał Mirosław Walicki, starosta powiatu garwolińskiego.

Strażacy próbowali swoich sił, ale tym razem na boisku. Nie zabrakło także pokazu ratownictwa i ćwieczeń bojowych. 7 drużyn wzięło udział w turnieju piłki nożnej. III miejsce zajęło OSP Rębków, II - Ruda Tabluska - gospodarze pikniku, a zwyciężyli druhowie z OSP Taluba-Feliksin.

Sporo atrakcji czekało także na najmłodszych uczestników pikniku - warsztaty chemiczne, warsztaty chemiczne, Warsztaty robienia mydełek, warsztaty ceramiczne, bańki mydlane, place zabaw.

Coś dla siebie znaleźli także fani muzyki. Na scenie można było zobaczyć i usłyszeć Sergio Bettasa w koncercie piosenki włoskiej, Fale Wilgi, Ambitus z hitami polskiego rocka oraz Chłopaky Laptaky z disco polo show.

Piknik był także okazją do zaprezentowania sprzętu, jaki obecnie ma na wyposażeniu jednostka z Sulbin. Ochotnicy otrzymali wóz strażacki marki Star - pozyskany od OSP Wola Rębkowska, bo ta jednostka otrzymała zupełnie nowy samochód. Strażacy z Sulbin do pełni szczęścia potrzebowali specjalistycznego sprzętu. Zwrócili się do lokalnych firm i instytucji. Udało się zakupić sprzęt za około 35 tys. zł

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować jednostce OSP Sulbiny, która bardzo mocno sie zaangażowała. Nie patrzyła tylko na możliwości gminy, ale sama wzięła sprawy w swoje ręce. Dzięki jej zaradności ten cały sprzęt tutaj został pozyskany - podkreślał wójt Marcin Kołodziejczyk.

jd

fot. KSO

 

Komentarze  

+3 #2 ŻenuaAga 2019-07-30 13:56
Cytuję asystentka:
Sionek to z upoważnienia swoich przełożonych czy z woli żony się produkował na festynie?
To teraz wiadomo, dlaczego innych przedstawicieli KRUS nie było na imprezie

Jak mu nie wstyd?
Cytować
+6 #1 śmiszneasystentka 2019-07-30 10:08
Sionek to z upoważnienia swoich przełożonych czy z woli żony się produkował na festynie?
To teraz wiadomo, dlaczego innych przedstawicieli KRUS nie było na imprezie
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież