Urządzamy wspólne salon. Czas na szafkę rtv

Opublikowano: 10 lipiec 2019, 12:45 Kategoria Rozmaitości

Szafki rtv mogą zupełnie odmienić oblicze naszego salonu. Niestety wiele osób o tym zapomina i nie przykłada większej uwagi do ich wyboru. Często kupujemy pierwszą, która wpadnie nam w oko, a to nie jest dobre rozwiązanie. Na zakup odpowiedniej szafki rtv powinniśmy poświęcić znacznie więcej czasu. Świetnej jakości modele można znaleźć w sklepach internetowych. Co jednak brać pod uwagę przy wyborze?  

Nie liczy się tylko wygląd

Większość osób przy wyborze jakichkolwiek mebli zwraca głównie uwagę na ich wygląd. Najlepiej porównać sobie dostępne modele, jak np. tutaj: https://www.dedekor.pl/meble/szafy-i-szafki .Zastanawiamy się, czy będzie pasować do ogólnej kompozycji wnętrza. Oczywiście to bardzo istotna kwestia. W końcu mebel w zupełnie innym stylu może całkowicie zepsuć wygląd całego pomieszczenia.  Dlatego wygląd szafki rtv jest bardzo istotny, ale nie najważniejszy. Musimy pamiętać o tym, żeby brać pod uwagę też wiele innych kwestii. Dzięki temu nasza szafka będzie świetnie wyglądać, ale też okaże się praktyczna i funkcjonalna. 

Popatrz w przyszłość

W momencie poszukiwania idealnej szafki rtv często skupiamy się jedynie na teraźniejszości. Zastanawiamy się, który model będzie pasował do obecnego wyposażenia. Bierzemy pod uwagę tylko sprzęt znajdujący się już w naszym mieszkaniu. Niestety zapominamy o ważnej rzeczy! W przeciągu zaledwie kilku miesięcy może się pojawić na rynku nowy, bardziej atrakcyjny sprzęt. To sprawi, że chętnie uzupełnimy nasze wyposażenie. Dlatego nie powinniśmy myśleć tylko o teraźniejszości, a warto się zastanowić, jak często zmienia się sprzęt w naszym salonie. Warto też szukać takich szafek, które są przystosowane do różnych modeli telewizorów. Dzięki temu nie będziemy musieli się martwić, że wraz z wymianą sprzętu, czeka nas zakup nowego mebla.  

Na szafce musi zmieścić się nie tylko telewizor!

 Wiele osób, gdy słyszy o szafce rtv, błędnie myśli, że to mebel tylko pod telewizor. A przecież w salonie chcemy mieć znacznie więcej rzeczy! Nie możemy o tym zapominać w czasie zakupów. Szafka rtv może też spełniać wiele innych istotnych funkcji. Przede wszystkim to często doskonałe miejsce na przechowywanie książek, płyt, czy kaset. Jej odpowiedni wygląd może sprawić, że stworzą one ciekawą kompozycję. Wszystko zależy od dokładnego rozmieszczenia półek i szuflad. Jeżeli wybierzemy odpowiedni model, to możemy wszystkie sprzęty rozmieścić na jednej szafce. Warto też szukać mebla, który ma przynajmniej jedną szufladę, w którym ukryjemy różne bibeloty. Dzięki temu zapobiegniemy bałaganowi w aranżacji salonu.  

Ważne są wymiary szafki

Wysokość szafki rtv to kolejny ważny element, który bywa lekceważony przez wiele osób. Musimy jednak pamiętać, że od tego zależy, czy dobrze będziemy widzieć telewizor. Komfort oglądania zależy od odległości, w jakiej się znajduje, a także wysokości szafki rtv. Dlatego bardzo ważne, aby ją odpowiednio dopasować. Najbardziej istotne znaczenie ma to w przypadku telewizorów stojących. Z tymi zawieszonymi na ścianie sprawa wygląda nieco inaczej.

Materiał partnera

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież