Powiat Garwoliński ludowo i tradycyjnie - konkurs

Opublikowano: 19 czerwiec 2019, 12:01 Kategoria Rozmaitości
starostwo

Starostwo Powiatowe w Garwolinie zaprasza do wzięcia udziału w konkursach, które odbędą się w ramach wydarzenia „Powiat Garwoliński ludowo i tradycyjnie”. Konkursy odbędą się w dwóch kategoriach – piosenka ludowa i tradycyjne potrawy regionalne.

„Najlepsze wykonanie piosenek ludowych”  to konkurs adresowany do Kół Gospodyń Wiejskich oraz innych zainteresowanych podmiotów – np. stowarzyszeń z terenu powiatu garwolińskiego, które chcą zaprezentować swój dorobek artystyczny. W konkursie „Tradycyjne potrawy regionalne” mogą wziąć udział Koła Gospodyń Wiejskich i uczniowie klas gastronomicznych z terenu powiatu garwolińskiego (w ramach odrębnych kategorii).

- Celem konkursów jest popularyzacja ludowej tradycji, folkloru, regionalnych pieśni Mazowsza, aktywizacja Kół Gospodyń Wiejskich oraz innych podmiotów z terenu powiatu, pobudzanie kreatywności uczniów  klas o profilu gastronomicznym, wymiana doświadczeń i przepisów, zebranie przepisów i receptur potraw, które posłużą w przyszłości do przygotowania książki kucharskiej, budowa więzi wewnątrz społeczności lokalnych oraz promocja Powiatu Garwolińskiego – informują organizatorzy.

Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie wypełnionej i podpisanej karty zgłoszenia. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia do pobrania w siedzibie Starostwa, a także na stronie internetowej www.garwolin-starostwo.pl oraz www.facebook.com/dworekmietne/

Kartę zgłoszenia należy złożyć w terminie  do 15 lipca 2019 r. osobiście, za pośrednictwem poczty, poczty kurierskiej do siedziby organizatora: ul. Mazowiecka 26, 08-400 Garwolin (kancelaria) lub przesłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Liczy się data wpływu zgłoszenia do urzędu.

mat.pras./oprac. red.

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież