Kto otrzyma darmowe podręczniki w roku szkolnym 2019/2020?

Opublikowano: 29 maj 2019, 19:38 Kategoria Rozmaitości

Wyprawka szkolna jest poważnym wydatkiem w każdym domowym budżecie. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się księgarnie internetowe, które to oferują atrakcyjne ceny podręczników. W roku 2019/2020 w ramach rządowego programu pomocy uczniom, niektóre dzieci otrzymają darmowe podręczniki szkolne.

Podręczniki są ważnym elementem edukacji uczniów w każdym wieku. Stanowią one podstawowe wyposażenie każdego dziecka w wieku szkolnym i bez nich nie jest możliwe zdobywanie efektywnej wiedzy.

Bogata oferta księgarni internetowych

Zakup podręczników wiąże się z dużym wydatkiem, więc warto wybrać korzystne cenowo oraz aktualne podręczniki przez Internet, które to pozwolą zaoszczędzić każdemu rodzicowi mnóstwo czasu oraz środków finansowych.

Obecnie każda księgarnia internetowa oferuje różnorodne podręczniki do szkoły podstawowej jak również podręczniki do liceum czy podręczniki do technikum.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców coraz więcej księgarni internetowych służy fachową pomocą w doborze trafnych podręczników. Asortyment oferowanych pomocy naukowych jest bardzo bogaty. W wielu księgarniach internetowych oprócz podstawowych podręczników szkolnych można zakupić niezwykle ciekawe książki wspomagające edukację.

Darmowe podręczniki dla uczniów

W tym roku szkolnym część kosztów związanych z wyprawką szkolną będzie można obniżyć dzięki dofinansowaniu oferowanemu przez państwo.

Najwięcej pieniędzy zaoszczędzą rodzice dzieci uczących się w szkołach podstawowych. Otóż w związku z wprowadzeniem nowej podstawy programowej, w roku szkolnym 2019/2020 zupełnie nowe podręczniki szkolne trafią do uczniów pierwszych, czwartych oraz siódmych klas szkół podstawowych. W związku z tym, jak wynika z nowelizacji szkolnictwa darmowe podręczniki trafią przede wszystkim do uczniów, które rozpoczną naukę w wyżej wymienionych klasach. Natomiast reszta dzieci będzie mogła skorzystać z podręczników, z których uczyli się ich starsi koledzy.

Co więcej rządowy program pomocy uczniom - "Wyprawka szkolna" objął dzieci słabowidzące oraz niesłyszące z niepełnosprawnością intelektualną lub ruchową. 

Materiał partnera

Komentarze  

0 #4 nieBongoniusz 2019-08-19 00:51
Cytuję Jan:
A czy liceum otrzyma darmowe podręczniki?

nie
PiS nie jest aż tak dobry
"W tym roku dyrektorzy będą mogli zamówić nowe podręczniki dla klas III i VI szkoły podstawowej oraz materiały ćwiczeniowe do wszystkich klas podstawówki."
źródło:
https://www.coprzeczytac.pl/dotacje-celowe-na-podreczniki-2019-2020/

"W tym roku dofinansowanie zakupu podręczników z programu skierowane jest do uczniów niepełnosprawny ch z klasy I branżowej szkoły pierwszego stopnia, z klasy II i III dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej oraz uczniów liceum ogólnokształcąc ego, technikum lub szkoły specjalnej przysposabiając ej do pracy.

Pomoc przysługiwać będzie także uczniom szkół artystycznych, uczących się w klasach odpowiadających szkołom ponadgimnazjaln ym, czyli uczniom klas IV–VI ogólnokształcąc ej szkoły muzycznej II stopnia, klas IV–VI ogólnokształcąc ej szkoły sztuk pięknych, klas VII–IX ogólnokształcąc ej szkoły baletowej oraz liceum plastycznego."
źródło:
https://www.rp.pl/Edukacja-i-wychowanie/308319912-Ktorzy-uczniowie-dostana-podreczniki-za-darmo.html

Dostaną ci, którzy idą do podstawówki, do szkół specjalnych (baletowa, plastyczna, itp.) oraz niepełnosprawni
Cytować
0 #3 rekoskis 2019-08-08 12:57
Większość dostaje podręczniki za darmo, a część musi płacić, ale to zamawia się online i wtedy to wychodzi tanio. W zasadzie wszystkie podręczniki, jakich potrzebowaliśmy , kupiliśmy w necie, na Livro. Czy naprawdę takie rzeczy są jakimś większym problemem?
Cytować
-3 #2 alle zusammenmi glans 2019-07-21 21:43
Cytuję Jan:
A czy liceum otrzyma darmowe podręczniki?

studenci też dostaną, doktoraci i stażysci. Wszyscy dostaną dożywotnio
Cytować
+8 #1 liceumJan 2019-07-21 11:00
A czy liceum otrzyma darmowe podręczniki?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież