Implantologia i licówki - na czym to polega?

Opublikowano: 23 maj 2019, 16:32 Kategoria Rozmaitości
Mimo tego, że spora część Polaków przyznaje otwarcie, że dba o własną jamę ustną i regularnie odwiedza dentystę, to w większości ich wiedza kończy się na stomatologii zachowawczej, opierającej się na leczeniu próchnicy. To jednak nieprawidłowe podejście, gdyż to właśnie niewiedza jest głównym powodem powstawania dentofobii, czyli lęku przed zabiegami stomatologicznymi. Właśnie dlatego, dziś wyjaśnimy wam jak wygląda stosowanie dwóch mniej znanych, lecz cenionych przy leczeniu w obrębie gabinetu stomatologicznego!

Zacznijmy od początku...

Przede wszystkim, o brak dentofobii należy zadbać już w najmłodszych latach! Uwierzcie nam — stomatolodzy mają odpowiednie narzędzia, aby sprawić, że cała procedura będzie niezwykle przyjemna. Weźmy za przykład wizyty adaptacyjne, wykorzystanie znieczuleń czy też nawet sedację wziewną. Stąd nieważne czy waszym wyborem będzie dentysta na Mokotowie, Pradze czy warszawskim Śródmieściu — uzyskacie możliwość skorzystania z komfortowych zabiegów stomatologicznych! Dziś dostarczymy wam podstawowej dawki wiedzy z kompletnie skrajnych, lecz niezwykle ważnych dziedzin!

Implant jako fundament

Pierwszą z nich jest implantologia, która skupia się na rekonstrukcji uzębienia pacjenta w oparciu i wszczepione implanty stomatologiczne. To kapitalna alternatywa dla tradycyjnych metod uzupełniania braków w łukach zębowych bez konieczności używania na przykład protez częściowych. Sam implant to nic innego, jak po prostu tytanowa śruba, która zastępuje korzeń zęba. Są one niezwykle wytrzymałe, gdyż po przejściu procesu osteointegracji szansa na ich obluzowanie jest wręcz minimalna. Implanty wykorzystuje się jako podstawę pod odbudowę protetyczną przy pomocy koron lub mostów, jednak doskonale się także w momencie gdy potrzebne jest stworzenie fundamentów pod protezę całkowitą! Zaufajcie nam, gdy zmagacie się z bezzębiem, niezależnie, czy częściowym czy całkowitym — pomocne może być skorzystanie z implantów. Cena implantu zęba to zwykle około 2500 złotych.

Estetyczne licówki

Licówki znajdują się niemalże na drugim biegunie usług stomatologicznych. Istotnie wpływają one na wygląd uzębienia, jednak działają one w kompletnie inny sposób. Podczas gdy implanty odbudowują utracone uzębienie, tak też licówki na zęby pozwalają na drobną korektę szerokości czy długości zęba. Licówki to nic innego jak cienkie płatki z przeróżnych materiałów, przyklejane na powierzchnię zęba. To rozwiązanie cechujące się stosunkowo niską inwazyjnością, ale co najlepsze — daje bardzo zadowalające efekty! Jeżeli więc na waszych zębach znajdują się przebarwienia, których nie daje się zlikwidować tradycyjnymi metodami, lub też wasze szkliwo jest delikatnie popękane — to może warto założyć licówki? Decyzję pozostawiamy wam, potencjalnym pacjentom!Komentarze  

+1 #2 PięknieHehe 2019-06-07 11:17
Ale ładna reklama :) I darmowa
Cytować
-2 #1 w końcu piękny uśmiechDanusia 2019-06-06 09:54
Pamiętam że jak byłam mała to strasznie bałams ie dentysty. mam zle skojarzenia z szarym gabinetem i tym ze żel znieczulajacy słabo działał. mimo tego staralam sie regualrnie odwiedzac dentyste. nie wiem czy to geny czy zaniedbanie ale jednak posypal mi sie szybko usmiech i biel zebow i teraz w wieku ponad 40 lat dojrzalam do tego zeby sprawić sobie licówki. najgorsze było szlifowanie szkliwa i ten zapach. całe szczeście pani z Pracowni Pięknego Uśmiechu w Borowie zadbała o moj komfort, zagadywała, opowiadała i wszytko minelo szybko. teraz ma piekne zeby ktorych sie nie wstydzę.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież