Czy apartament będzie lepszym wyborem niż kwatera prywatna?

Opublikowano: 27 marzec 2019, 15:38 Kategoria Rozmaitości

Wybierasz się na wakacje nad Bałtyk i wciąż nie masz zarezerwowanego noclegu? Spokojnie, jeszcze masz trochę czasu, jednak te lepsze terminy mogą powoli się kończyć. Zanim zadzwonisz do losowo wybranego miejsca, sprawdź najpierw, czy apartament będzie korzystniejszą formą zakwaterowania od prywatnych noclegów. To co? Jesteś gotowy?

Nie będziemy zaprzeczać, że apartamenty mogą okazać się nieco droższą wersją noclegową, ale jest to tylko pierwsze wrażenie. Taka forma noclegu zapewnia większą intymność, spokój i swobodę. Wybierając kwaterę prywatną, najczęściej musimy liczyć się z kosztem 70-100 złotych od osoby w wysokim sezonie letnim. W cenie jest pokój, niekiedy nawet łazienka i.. w sumie tyle. Właściciele nie zawsze udostępniają kuchnię, w której można sobie przygotować posiłki na cały dzień czy nawet podgrzać szybko jedzenie dla dziecka ze słoiczka. Jak wiadomo, jest to duże utrudnienie, ale i oznacza dodatkowe koszty. Naturalnie, produkty żywnościowe też kosztują, ale zdecydowanie mniej niż ciągłe jedzenie poza domem w restauracjach, knajpkach i jadłodajniach.

Apartamenty na każdą kieszeń

Jakby nie patrzeć, te dodatkowe koszty, chociażby związane z jedzeniem, mogą wyrównać rachunek, a tym samym apartamenty, np. od baltichome.de okażą się tańszą opcją niż wspomniane kwatery prywatne! Mało tego, sprawdźmy jakie jeszcze czekają na nas zalety tego oto rozwiązania.

Intymność jest tutaj słowem klucz. We wszystkich pensjonatach, kwaterach prywatnych i innych miejscach, gdzie wynajmowane są pokoje, panuje dosyć ciepła i otwarta atmosfera, ale też totalny brak intymności. Każdy każdego widzi, ściany są cienkie i można wszystko przez nie słyszeć, a dodatku same te pokoje są takie małe i ciężko się po nich poruszać. W apartamencie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Nawet jeżeli wybierzemy kawalerkę, wciąż dysponujemy większym miejscem, ponieważ na takiej powierzchni musi się zmieścić aneks kuchenny, mini jadalnia, salon z telewizorem i sypialnia, a zaraz obok - łazienka. To daje większe możliwości, większą swobodę, lekkość i intymność, ponieważ między apartamentami dzielą grube mury, przez które nie słychać innych osób.

Nie szukaj dalej - to nie ma sensu!

Możesz liczyć, kalkulować i sprawdzać, a rachunek wyjdzie dokładnie taki, jaki prezentujemy. Najlepiej takie rozwiązanie pasuje dla rodzin - od standardowej 2+1 po trójkę dzieci. Koszt apartamentu rozkłada się na kilka, jedzenie jest tańsze, bo jak wiadomo - takie rodziny dużo jedzą i dużo zostawiają pieniędzy w restauracjach, a na aneksie kuchennym obiad przygotuje się w cenie jednego dania w restauracji - szczególnie w miejscowościach nadmorskich. Sprawdź to sam, jeżeli nam nie wierzysz, ale rachunek będzie taki, jaki przeliczyliśmy.

Materiał partnera

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież