Meble drewniane czy aluminiowe – które wybrać?

Opublikowano: 14 marzec 2019, 20:22 Kategoria Rozmaitości

Każdy z nas chce wybrać takie meble ogrodowe, które nie będą się niszczyły pod wpływem pogody lub w trakcie dłuższego użytkowania. Dlatego często stoimy przed ważnym wyborem i zastanawiamy się nad tym, z jakiego materiału powinny być wykonane meble ogrodowe. Szczególnie polecane są modele wykonane z drewna i aluminium, zatem zwróćmy uwagę na to, czym się charakteryzują i jakie są ich zalety.

Wybierzmy meble, które potrzebujemy

Jeszcze przed wyborem odpowiedniego materiału, powinniśmy się zastanowić nad tym, jakie wyposażenie potrzebujemy. W końcu obecnie znajdziemy naprawdę różne meble, które możemy ustawiać w dowolnej konfiguracji. Jednak przemyślmy to, jakie ma być ich główne przeznaczenie, np. do relaksu lub biesiadowania. W pierwszym przypadku warto postawić na kanapę ogrodową w połączeniu z fotelami i stolikiem. Jednak, jeżeli lubimy organizować przyjęcia na świeżym powietrzu, to postawmy na zestaw z krzesłami i stołem. Gdy już wiemy, jakich mebli szukamy, to możemy przejść do kolejnej kwestii.

Najpopularniejsze materiały mebli ogrodowych

Bez wątpienia do najmodniejszych i najpopularniejszych mebli ogrodowych należą te, które są wykonane z drewna lub aluminium. Zazwyczaj różnią się między sobą stylem, dlatego mogą pasować do różnych ogrodów. Pamiętajmy jednak o tym, że są też meble, w których połączono oba te materiały, dzięki czemu wyposażenie jest zarówno nowoczesne, jak i eleganckie. Dokładnie będziemy mogli określić, jakie materiały są dla nas najlepsze wtedy, gdy poznamy więcej szczegółów na temat obu materiałów. Pamiętajmy też o tym, że ich wytrzymałość często jest uzależniona od sklepu, w którym je kupimy, dlatego konieczne jest to, żebyśmy wybierali miejsca, jak np. https://homegarden.com.pl/meble-ogrodowe.

Drewniane meble

Bez wątpienia drewniane meble ogrodowe stanowią przykład wyposażenia, które nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie bardzo popularne. Poza tym doskonale sprawdzą się w przypadku klasycznego, a zarazem eleganckiego stylu. Nie możemy tylko zapomnieć o tym, że meble wykonane z drewna wymagają szczególnej pielęgnacji. Szczególnie wtedy, gdy wybierzemy sosnę, buk, olchę lub dąb. W takim przypadku powinniśmy zadbać o regularną impregnację przy pomocy lakieru, farby lub bejcy co najmniej raz w roku. Zwróćmy tylko uwagę na to, decydując się na meble z np. akacji bądź meranti nie musimy przejmować się taką pielęgnacją.

Aluminiowe meble

Niewątpliwą zaletą mebli ogrodowych wykonanych z aluminium jest duża wytrzymałość. W tym przypadku nie musimy przejmować się dodatkową pielęgnacją, ponieważ są odporne na zmienne warunki pogodowe. Dzięki temu możemy być pewni, że na ich powierzchni nie pojawią się ślady rdzy. Warto też pamiętać o tym, że aluminiowe meble będą się dobrze prezentowały w nowoczesnym otoczeniu, ale również w towarzystwie drewnianych elementów. Poza tym są stosunkowo lekkie, dzięki czemu możemy je swobodnie przemieszczać. Zwróćmy tylko uwagę na fakt, że rzadko dostępne są duże kanapy ogrodowe, które są wykonane z aluminium.

Materiał partnera

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież