Podium dla Miętnego w ogólnopolskim konkursie

Opublikowano: 14 marzec 2019, 08:21 Kategoria Rozmaitości
Miętne

Przemysław Zawadka i Jakub Zawadka, uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem popisali się wiedzą i wywalczyli sobie podium w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. Kolejny etap zmagań przed nimi.

7 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu odbył się etap okręgowy (półfinałowy) IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej dla województw łódzkiego i mazowieckiego.

Konkurs jest organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Sieradzu wraz z Wydziałem Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej. Do rywalizacji przystąpiło 26 zwycięzców eliminacji szkolnych z województw łódzkiego i mazowieckiego. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu złożonego z 40 pytań oraz 5 zadań w ciągu 90 minut. Pytania i zadania układali pracownicy Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej.

W rywalizacji bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie klasy III technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej z Zespołu Szkół im St. Staszica w Miętnem.  Przemysław Zawadka zajął II miejsce i prawo udziału w etapie centralnym konkursu, a Jakub Zawadka zajął III miejsce. Finał odbędzie się 3-4 kwietnia 2019 r. w ZSP nr 1 oraz w Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu.

mat.pras./oprac. red.

fot. mat.pras.

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież