Uczniowie z Brzegów z wizytą w TVP Kultura

Opublikowano: 07 marzec 2019, 08:08 Kategoria Rozmaitości
brzegitvmiastków kościelny

Wydarzenia związane z postacią św. Jan Pawła II na stałe wpisały się w kalendarz życia kulturalnego  kraju.  O żywą pamięć o wielkim rodaku dba  Telewizja Polska, w tym TVP Kultura, uhonorowana medalem Świętego Jana Pawła. Przy wręczaniu odznaczenia obecni byli uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brzegach (gm. Miastków Kościelny).

27 lutego w siedzibie TVP Kultura odbyła się uroczystość wręczenia Medalu Św. Jana Pawła II całej redakcji. Odznaczenie odebrała redaktor naczelna Barbara Schabowska w towarzystwie współpracowników, redaktor Kaliny Cyz i Mariusza Czajkowskiego. Medal wręczył kanclerz kapituły Ryszard Zawadowski oraz członkowie Stowarzyszenia Pamięć Jana Pawła II oraz Adam Mazurek prezesa Wydawnictwa Adam.

TVP Kultura jest pierwszą jednostką Telewizji Polskiej S.A. odznaczoną Medalem Św. Jana Pawła II ,  która otrzymała to zaszczytne wyróżnienie. 

W tym wydarzeniu uczestniczyli także uczniowie zNiepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzegach pod opieką dyrektor Marianny Zając i Konrada Owczarczyka. Przedstawiciele placówki przekazali gospodarzom piękne odlewy wizerunku Papieża Polaka. Spotkanie było okazją do wymiany cennych doświadczeń związanych z realizacją projektu „Teczka Serdecznej Pamięci”, który od kilku lat jest z powodzeniem jest realizowany w Brzegach.

Po wręczeniu medalu uczniowie mieli możliwość zaprezentowania redakcji części zadań  związanych z patronem szkoły, które realizują cyklicznie w  szkole. Uczniowie zwiedzili także gmach Telewizji Polskiej m.in.: Muzeum Telewizji TVP. Hubert Waliszewski, operator filmowy, zapoznał uczniów z pracą  prezenterów i dziennikarzy. Zwiedzający mieli okazję zobaczyć „na żywo” pracę w poszczególnych redakcjach. Podczas  próby redaktorów w TVP Sport do programu „Test o sporcie” uczniowie mieli możliwość zrobienia zdjęcia z redaktorem sportowym Przemysławem Babiarzem. Uczestnicy wyjazdu obserwowali  codzienną pracę wielu gwiazd telewizyjnych podczas  nagrywania kolejnych programów.

Redakcja Telewizji TVP Kultura podarowała uczniom ze szkoły w Brzegach torby, długopisy i  notesy z logo stacji. Z pewnością to bardzo wartościowa pamiątka z telewizyjnej wycieczki.

 mat. pras., opr. łk

 

 

Komentarze  

+2 #1 Czy TVP to niezależne i apolityczne media?Wictoria 2019-03-08 20:22
a wy nie mogli pojechać do niezależnej telewizji, tylko do tego "opium dla ludu"
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież