Braterski krąg w pogodnym Parysowie

Opublikowano: 06 marzec 2019, 09:06 Kategoria Rozmaitości
harcerzeZHP Hufiec Orłów

22 lutego skauci na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej upamiętniający urodziny założyciela skautingu Roberta Baden-Powella. Również i w hufcu ZHP „Orłów” Garwolin harcerze spotkają się, by to uczcić. Tegorocznym organizatorem wydarzenia była 3 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska w Parysowie z phm. Sylwią Kadej na czele.

Początek nastąpił jak zwykle w sobotę rano. 23 lutego ponad 250 zuchów, harcerek i harcerzy, czyli łącznie 19 drużyn działających na terenie naszego powiatu, zgromadziło się w parysowskiej szkole, żeby wziąć udział w biwaku. - Tradycyjnie rozpoczęliśmy apelem, po którym nastąpiły kolejne punkty programu. Hasłem przewodnim tegorocznego Dnia Myśli Braterskiej był 8. punkt prawa harcerskiego „Harcerz jest zawsze pogodny”. Dla trzech grup wiekowych (zuchów, harcerzy i harcerzy starszych) przygotowane były tematyczne (baśniowe) gry terenowe, w które czynnie zaangażowali się wędrownicy i instruktorzy – relacjonuje Olga Kalinowska.

Popołudniu harcerze uczestniczyli w mszy świętej w kościele parafialnym w Parysowie, a wieczorem – wraz z zaproszonymi gośćmi – usiedli w kręgu podczas świecowiska. Dyrektor parysowskiej szkoły Irena Mazur, przewodniczący rady gminy Parysów Marek Bogusz, wójt gminy Parysów Bożena Kwiatkowska, wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska oraz poseł Grzegorz Woźniak wygłosili krótkie przemówienia i spędzili czas w bardzo harcerskim stylu, śpiewając i pląsając do rytmu.

3 WDH okazała się świetnym, sprawnym organizatorem. Cały program biwaku wzbudził w uczestnikach bardzo pozytywne emocje. W niedzielę po uporządkowaniu szkoły nadszedł czas pożegnania. Na apelu kończącym rozdane zostały nagrody za gry terenowe oraz facebookowy konkurs na najładniejsze, uśmiechnięte zdjęcia.

Na stronie ZHP Hufiec „Orłów” Garwolin możecie znaleźć więcej zdjęć z biwaku.

mat.pras./oprac. red.

fot. mat.pras. Sylwia Larkiewicz

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież