Bagażniki rowerowe rodzaje

Opublikowano: 04 marzec 2019, 13:34 Kategoria Rozmaitości

Uprawianie sportu, różne aktywności fizyczne są coraz bardziej popularne. Od wielu sezonów modne pozostaje bieganie i jazda na rowerze. Osoby, które regularnie jeżdżą, lubią czasami zmienić otoczenie i poznać trasy znajdujące się kilkadziesiąt, a nawet kilkaset kilometrów dalej. W takim wypadku bardzo przydatny okazuje się bagażnik rowerowy, który umożliwia łatwy i bezpieczny transport sprzętu sportowego. Jeśli interesujemy się cyclingiem, warto wiedzieć jakie są najpopularniejsze rodzaje bagażników.  

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bagażnika rowerowego?

Sprzęt rowerowy jest wytrzymały, ale w wielu miejscach delikatny, dlatego warto sprawdzić czy pasy mocujące rower nie będą zdzierać lakieru z ramy. Poza tym, wiele rowerów ma swoją wagę, więc bagażnik musi być na tyle solidny, by bez problemu utrzymać transportowany sprzęt. Ceny produktu są różne w zależności od jakości wykonania, ale dobrej jakości mocowania kosztują 200-300 zł.

Bagażnik hakowy

Przewożenie roweru na dachu nie zawsze jest wygodne i bezpieczne, szczególnie jeśli jedziemy samochodem terenowym. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest bagażnik hakowy, który mocuje się do haka holowniczego. Dzięki niemu można łatwo zamocować nieporęczny bagaż i wjeżdżać z rowerem do garażu. Taki sposób przewożenia rowerów jest coraz bardziej popularny. Nic dziwnego, bo w łatwy sposób można bezpiecznie przetransportować sprzęt sportowy. Bagażnik rowerowy na hak  jest bardzo wytrzymały i solidny. Wysokiej jakości osprzęt bez problemu można znaleźć w Internecie. Producenci oferują różne modele tego rodzaju bagażników, więc bez problemu można kupić pasujący do naszego pojazdu. W zależności od wersji, rowery mocowane są za ramę albo ustawione są na haku holowniczym.

Inne bagażniki rowerowe

Alternatywą dla bagażników hakowych są te mocowane na klapie pojazdu albo na dachu. Najczęściej spotyka się je w samochodach, które nie posiadają haka holowniczego. Decydując się na bagażnik dachowy, trzeba zaopatrzyć się w belki i mocowania, które pozwolą bezpiecznie przewieźć rowery.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież