Garwolin - moje piękne i czyste miasto – konkurs plastyczny

Opublikowano: 14 luty 2019, 10:01 Kategoria Rozmaitości
konkurseko

Jak uczniowie z Garwolina widzą nasze miasto, uroki środowiska w którym żyją? Urząd Miasta w Garwolinie zaprasza do udziału w IV edycji konkursu „Garwolin - moje piękne i czyste miasto”.

 „Garwolin - moje piękne i czyste miasto”- to temat konkursu ekologicznego organizowanego przez Urząd Miasta Garwolina i firmę Ekolider. Konkurs adresowany jest do dzieci z przedszkoli, uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu Garwolina, a jego celami jest rozwijanie wrażliwości artystycznej, edukacja proekologiczna oraz promocja miasta poprzez dostrzeżenie jego walorów estetycznych.

Prace wykonane w następujących technikach plastycznych: pastele, farby plakatowe, tempera, pisaki, grafika, kredki, wyklejanki na papierze typu brystol, będą przyjmowane w siedzibie Urzędu Miasta do 12 marca br. Na autorów zwycięskich prac czekają atrakcyjne nagrody.

Konkurs jest okazją, by po raz kolejny zwrócić uwagę na otaczające nas środowisko. Ograniczanie zużycia energii, segregacja śmieci - to jedne z działań, jakie może podjąć nawet najmłodszy mieszkaniec miasta.

- Apelujemy, o zwrócenie uwagi na to, czym ogrzewamy nasze domy. Przypominamy: piec to nie śmietnik. Spalając odpady, trujemy siebie i innych a także niszczymy piec i komin oraz zwiększamy ryzyko wystąpienia pożaru. Przypominamy, że wszystko, co wypuszczamy kominem filtrują później nasze płuca. Zadbajmy o nasze najbliższe otoczenie! - podkreślają organizatorzy konkursu.

Więcej na www.garwolin.pl

mat.pras./oprac. red.

 

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież