Zadbaj o zdrowie z omega 3. O niezwykłym działaniu kwasów tłuszczowych

Opublikowano: 11 luty 2019, 20:36 Kategoria Rozmaitości
Jak zachować wieczną młodość i ciągle być w dobrym humorze? Antidotum na siły witalne oraz poprawę samopoczucia okazują się kwasy omega-3, które stanowią klucz do świetnej kondycji oraz nienagannego zdrowia. W jaki sposób można je dostarczać organizmowi? Sprawdź w dalszych fragmentach.

Podstawowy budulec

Nie można wyeliminować tytułowych kwasów tłuszczowych z ludzkiego organizmu, bowiem odpowiadają one za produkcję komórek, stanowiąc ich nadrzędny budulec. Gdyby nie te właśnie składniki, mało prawdopodobne byłoby należyte funkcjonowanie błony komórkowej, co w rezultacie wiązałoby się z zaburzeniem głównych procesów życiowych. Niemniej jednak wyżej wspomniane zalety omega-3 to zaledwie garstka tego, co owe tłuszcze mogą zdziałać. Doskonale nadają się one dla pacjentów borykających się z początkami choroby Alzheimera, alergików oraz chorujących na dolegliwości sercowo-naczyniowe. Zapewniając sobie właściwą porcję kwasów tłuszczowych, na przykład w formie certyfikowanego suplementu marki Swanson, można uniknąć zwyrodnienia plamki żółtej.

Czym są?

Pojęcie kwasów omega-3 z pewnością każdemu kiedyś obiło się o uszy, lecz nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, czym tak na dobrą sprawę jest ta kategoria tłuszczów. Otóż, w wielkim skrócie ujmując, to grupa trzech podstawowych składników do jakich zalicza się EPA- kwas eikozapentaenowy, DHA – kwas dokozaheksaenowy oraz ALA, czyli kwas linolenowy. To one razem tworzą prawdziwą bombę zdrowotną. Wspomagają koncentrację, dlatego zalecane są osobom intensywnie pracującym intelektualnie. Świetnie radzą sobie z pamięcią, zwiększając jej możliwości, a nawet odpowiadają za ludzką kreatywność i fantazję. Niewątpliwie ci, którzy troszczą się o właściwe jej dawkowanie mają wybujałą wyobraźnię, a także dużo szersze horyzonty. Nie powinno zatem dziwić, że wcale nie jest mitem stwierdzenie, iż regularne fundowanie mózgowi charakteryzowanych, cennych kwasów omega-3 daje sposobność zahamowania, a nawet stłumienia całkowicie jednej z najpowszechniejszych chorób starczych, to jest Alzheimera oraz demencji.

Silne wspomagacze

Wszystkie wspomniane powyżej kwasy takie jak DHA, ALA oraz EPA działają na tyle aktywnie, że potrafią efektywnie i w stosunkowo krótkim czasie poprawić funkcjonowanie praktycznie każdego jednego narządu naszego organizmu. Poza tym, że usprawniają myślenie, pozwalając zachować siły witalne i energię niezależnie od wieku, dodatkowo polepszają pracę serca oraz wzrok. Badania naukowe wykazały, że kwasy omega-3 występują w siatkówce oka, stanowiąc jej nadrzędny składnik, stąd konieczność ich systematycznego dostarczania, bowiem niedobór omawianych tłuszczów przykładowo w diecie przyszłej matki może skutkować retinopatią wcześniaków, która z kolei prowadzi do utraty wzroku. Na koniec jeszcze kilka danych medycznych na temat działania kwasów omega-3 na kości. Chcesz mieć zdrowe zęby, a na nartach szusować bez obaw o złamanie ręki, czy nogi, zainwestuj w dobrej jakości suplement diety z opisywanymi kwasami tłuszczowymi, bądź czerp je z wartościowego pożywienia. Na stronie sklepu witaminyswanson.pl można zaopatrzyć się w solidny, atestowany specyfik od Swanson na każdą kieszeń.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież