Kobieta w kościele? Obecna!

Opublikowano: 05 luty 2019, 07:35 Kategoria Rozmaitości

Parafia Miętne od września ubiegłego roku jest miejscem modlitwy i konferencji organizowanych pod hasłem „Być Kobietą Urzekającą”. „Urzekające” spotkania przyciągają coraz więcej pań, którym zależy na duchowym rozwoju.

Każda następna msza św. w pierwszą środę miesiąca gromadzi coraz więcej kobiet. Razem się modlą, słuchają konferencji, a po spotykają się na wspólnej kawie i herbacie w salce za kościołem. Inicjatywę pobłogosławił biskup siedlecki, a wsparciem służy ks. Mariusz Zaniewicz, wicedyrektor wydziału duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej.

Miętne trzecie na mapie

„Być kobieta urzekającą” to projekt skierowany do kobiet, a wymyślony przez warszawianki Ewelinę Chełstowską i Emilię Szotę. Zrodził się z potrzeby serca i z chęci odkrywania piękna kobiecego serca zgodnie z zamysłem Pana Boga. I okazało się, że kobiet zainteresowanych rozwojem duchowości jest bardzo dużo. Potwierdzeniem tego są warsztaty, konferencje, seminaria, spotkania i - oczywiście - msze św. Wszystko zaczęło się od sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Miętne - to trzeci punkt na mapie, gdzie ruch rozwinął się - i zadomowił.

Na stronie internetowej ogólnopolskiego projektu możemy przeczytać: „Być kobietą urzekającą to projekt skierowany do kobiet, który zrodził się z potrzeby serca i z chęci odkrywania piękna kobiecego serca z godnie z zamysłem Pana Boga. Pomagamy kobietom. Pragniemy odkrywać swoją kobiecość, do jakiej powołał nas Pan Bóg”.

Jak Maryja

Na msze św. w Miętnem zapraszają Wiola, Emilka i dziewczyny ze Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Garwolińskiej, które powstało i działa w Miętnem. Towarzyszą nam słowa: „Wzorem dla nas jest Najdoskonalsza z niewiast - Maryja. I pragniemy, aby każda kobieta w Nią wpatrzona, próbując Ją naśladować, czuła się wartościowa, potrzebna i piękna”. Zaczynamy od adoracji Najświętszego Sakramentu. Pół godziny później rozpoczyna się Msza św. Kolejny punkt to konferencja wygłoszona przez zaproszonego gościa.

Projekt adresowany jest kobiet dorosłych. Fajne jest to, że na spotkania w Miętnem przychodzą i młode dziewczyny, i panie z pokolenia ich mam, a nawet babć. Kobiet, którym zależy na formacji, szukających odpowiedniej dla siebie wspólnoty - jest dużo, bardzo dużo. To m.in. byłe harcerki, ponieważ w okolicach Garwolina silne jest środowisko harcerskie – mówią organizatorki spotkań dla kobiet w Miętnem.  Co dla nas znaczy być kobietą urzekającą? - To wzorować się na Maryi, która jest najbardziej urzekająca z kobiet. Zawierzyłyśmy Matce Bożej. Dzięki niej jesteśmy silne i szczęśliwe. To nie my znalazłyśmy ten projekt, to on znalazł nas i nasze potrzeby – dodają.

„Życie w zgodzie z naturą” - pod takim hasłem upłynie spotkanie 6 lutego. O 19.00 zaplanowano adorację Najświętszego Sakramentu w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Miętnem. O 19.30 rozpocznie się Eucharystia. Następnie będzie można wysłuchać konferencji zatytułowanej „Życie w zgodzie z naturą”. Lek. Lidia Wardowska - konsultant medyczny NaProTechnologii, i Agnieszka Rasztawicka-Szponar - instruktor metody Creightona, poruszą w swoim wystąpieniu tematu metody Creightona i Naprotechnologii, czyli rozpoznawania dni płodnych i niepłodnych na podstawie indywidualnego cyklu kobiety i leczenia niepłodności dla kobiet od okresu dojrzewania po menopauzę. Po spotkaniu tradycyjna kawa i herbatka w salce za kościołem.

mat.pras.

Komentarze  

0 #1 urzekającaEwa 2019-02-18 22:22
O kobietach dla kobiet
https://www.youtube.com/watch?v=Taq9k9jAx0Y
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież