Jak wybrać dobry hełmstrażacki?

Opublikowano: 01 luty 2019, 09:37 Kategoria Rozmaitości

W obecnych czasach coraz większą wagę przywiązuje się do bezpieczeństwa pracy. Zwłaszcza że postęp technologiczny z roku na rok daje coraz większe możliwości w zakresie produkcji coraz wytrzymalszych elementów sprzętu strażackiego. Czym się kierować, wybierając hełm strażacki?

 

Dlaczego wybór odpowiedniego hełmu strażackiego jest tak ważny?

Strażacy są coraz częściej wzywani do wykonywania szeregu obowiązków, które obejmują nie tylko zwalczanie pożarów. Są oni również bardziej narażeni na urazy i zagrożenia powstałe w czasie prowadzenia technicznej akcji ratowniczej i innych sytuacji awaryjnych, które nie są związane z tym samym zestawem zagrożeń, z jakimi spotykają się podczas walki z szalejącym żywiołem i wysokimi temperaturami. Co więcej, strażacy są zazwyczaj pierwszymi osobami reagującymi na wszelkiego rodzaju zdarzenia, w tym działania terrorystyczne, które mogą obejmować środki chemiczne lub biologiczne.

Pomimo świadomości różnorodnych zagrożeń i wyzwań, na jakie napotykają strażacy w swojej pracy, niewielu z nich ma ten luksus, aby móc korzystać z idealnie dopasowanego do sytuacji i swoich potrzeb sprzętu. Producenci zdali sobie sprawę, że odzież musi być na tyle wszechstronna, aby dostosować się do zmieniających się warunków oraz na tyle lekka i wygodna, aby zapewnić pełną ochronę w każdych okolicznościach.

Czym należy się kierować, wybierając hełm strażacki?

Bez wątpienia najbardziej rozpoznawalnym sprzętem przeciwpożarowym jest hełm. Charakterystyczny kształt sprawia, że już z daleka są doskonale widoczni. Jest to również doskonały przykład na to, jak nowoczesna technologia może pomóc w ochronie zdrowia i życia osób pełniących służbę w ekstremalnie trudnych warunkach środowiskowych. Niegdyś hełmy były wykonywane ze skóry wzmocnionej szwami. Na tamten czas takie rozwiązanie chroniło przed spadającym rozżarzonymi belkami. Z biegiem rozwoju technologicznego na rynku pojawiły się znacznie lepsze rozwiązania kompozytowe, które z jednej strony są lżejsze, z drugiej zaś znacznie mocniejsze. Co ciekawe, nawet najnowocześniejsze hełmy wciąż przyjmują kształt klasycznego hełmu strażackiego.

Jakie kryteria musi spełniać kask strażacki? Przede wszystkim musi być zaprojektowany tak, aby spełniać różnorodne potrzeby związane z ochroną. Musi być odporny na uderzenia spadających przedmiotów, kontakt z przewodami elektrycznymi, wysoką temperaturę i ekspozycją na płomienie– a wszystko to przy zachowaniu lekkości i komfortu noszenia. Szeroki wybór hełmów znajdziesz na stronie https://strefa998.pl/282-helmy. Sklep dysponuje szeroką gamą sprzętu, wśród których znajdują się pompy i motopompy https://strefa998.pl/35-motopompy-i-pompy.

Komentarze  

+3 #1 Jo korva ! Nem korva !Wojtek63 2019-02-01 17:20
Jestem pełen uznania dla Szanownej Redakcji za publikowanie tak pomocnych artykułów.
Po przeczytaniu powyższej informacji zamierzam otworzyć w Garwolinie sklep z hełmami strażackimi.
Hełm strażacki jako artykuł pierwszej potrzeby będzie ,,schodził'' w Garwolinie jak świeże bułeczki.

Węgrzy na takie idiotyczne akcje i SPONSOROWANE ARTYKUŁY im poświęcone powiedzieliby ,,Jo korva'', albo ,,nem korva''
(w zależności od tego, czy ktoś chce kupić hełm strażacki, czy nie :-)))
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież