Sygnalizatory brań przydatne dla każdego wędkarza

Opublikowano: 28 grudzień 2018, 16:19 Kategoria Rozmaitości

Łowienie ryb daje najwięcej przyjemności, jeżeli przynosi rezultat w postaci złapania dużych okazów. Wielu wędkarzy łowi ryby w dzień, jednak niektórzy wybierają się nad rzekę lub nad jezioro na całą noc. Z myślą o nich stworzono sygnalizatory brań. Dowiedz się, jak działają.

 1. Sygnalizatory na dzień i na noc

2. Elektroniczne sygnalizatory dla wymagających wędkarzy

Wędkarstwo to hobby dla cierpliwych, jednak wielogodzinne wpatrywanie się w wędkę powoduje rozkojarzenie. Aby go uniknąć i zauważyć każde branie, warto zdecydować się na sygnalizator brań. Urządzenie przydaje się każdemu wędkarzowi, który chce cieszyć się dobrymi połowami przez cały rok.

Sygnalizatory na dzień i na noc

Sygnalizatory z oferty https://wedkarz.pro/elektronika/sygnalizatory-bran umożliwiają efektywną obserwację brania ryb różnych gatunków, zarówno dużych drapieżników, jak i mniejszych okazów. Dostępne są klasyczne bombki, swingery oraz sygnalizatory elektroniczne. Gdy ryba szarpie za przynętę, sygnalizator wydaje sygnał dźwiękowy lub świetlny, dzięki czemu wędkarz może podjąć odpowiednie działanie. Takie rozwiązanie sprawia, że nawet rozkojarzenie nie przeszkadza w wyciąganiu kolejnych ryb na brzeg.

Z pomocą sygnalizatorów można łowić zarówno w rzekach, jak i w jeziorach, stawach i innych zbiornikach. Wysokiej jakości urządzenia rozróżniają ruch wody od brania ryby, dzięki czemu liczba fałszywych alarmów jest znikoma.

Elektroniczne sygnalizatory dla wymagających wędkarzy

Elektroniczne sygnalizatory brań, które znajdzie się między innymi na https://wedkarz.pro, są odpowiednie dla wędkarzy mających wysokie wymagania. Akcesoria tego typu przydają się zwłaszcza w trakcie nocnego wędkowania. Sygnalizator wykorzystuje się jako przednią podpórkę, a żyłkę umieszcza się w rowku we wnętrzu urządzenia na małej rolce. Gdy ryba bierze przynętę, rolka obraca się, uruchamiając sygnał dźwiękowy lub świetlny. Jeżeli brania są rzadkie, wędkarz może spokojnie ułożyć się w namiocie na drzemkę, a sygnalizator poinformuje go, jeśli pojawi się branie.

Sygnalizator elektroniczny wysokiej jakości kupi się już za 50-100 złotych. Akcesorium jest wodoodporne i wodoszczelne, dzięki czemu działa przez długi czas, nawet gdy jest intensywnie użytkowane. Niektóre sygnalizatory posiadają centralkę, czyli niewielkie urządzenie, które umożliwia oddalenie się od sygnalizatora na odległość do 100 metrów. Takie urządzenia dają dość dużą swobodę i przydają się zwłaszcza, gdy przyjeżdża się na ryby wraz z rodziną i korzysta się z wolnego czasu również w inny sposób.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież