Co to jest pożyczka konsolidacyjna?

Opublikowano: 26 listopad 2018, 11:19 Kategoria Rozmaitości

Pożyczka konsolidacyjna może stać się bardzo korzystnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają już kilka zobowiązań finansowych i chciałyby zmniejszyć ich koszt. Czy jest to możliwe? Na czym polega konsolidacja i kto może z niej skorzystać? Gdzie szukać najlepszych ofert? Zapraszamy do lektury.

Na czym polega pożyczka konsolidacyjna?

Jak sama nazwa wskazuje, jej głównym założeniem jest konsolidacja, czyli połączenie kilku mniejszych kredytów i pożyczek w jedną, większą. Ma to na celu obniżenie comiesięcznych, ponoszonych przez klienta kosztów. Otrzymuje on pieniądze na spłatę wszystkich dotychczasowych zobowiązań, w zamian zaciągając jedną pożyczkę, będącą ich równowartością. Niektóre firmy pozwalają również na dobranie dodatkowej kwoty na bieżące wydatki. Dlaczego takie rozwiązanie jest korzystne? Ponieważ pozwala na istotne zmniejszenie bieżących opłat. Zamiast kilku, osobno oprocentowanych, zawierających różnorodne prowizje i dodatkowe koszty pożyczek, wystarczy uregulować jedną. Ponadto pożyczka konsolidacyjna zazwyczaj posiada dłuższy okres spłaty, dzięki czemu wysokość miesięcznej raty jest niższa. Może to stanowić znaczną ulgę dla portfela i poprawić sytuację materialną. Porównać pożyczki konsolidacyjne można na stronie Finrada.pl. Z pewnością ułatwi to znalezienie najlepszej oferty.

Kto może skorzystać z pożyczki konsolidacyjnej?

Oferta ta jest skierowana do wszystkich, którzy mają jakieś trudne do spłacenia zobowiązania finansowe i chcieliby zmniejszyć ich wysokość. Konsolidacja często chroni przed popadnięciem w długi lub pomaga w pozbyciu się ich. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, zamiast unikać spłaty kredytów, na które nas nie stać. Może to uratować przed wieloma problemami. Należy jednak pamiętać, że pożyczki konsolidacyjne, w związku z tym, że są rozłożone w czasie, mogą posiadać wyższe oprocentowanie. Mimo że ich miesięczna rata bywa nawet o połowę niższa, całkowity koszt pożyczki okazuje się dość wysoki. Warto jednak z nich skorzystać, by pozbyć się wciąż narastających długów i uregulować swoją sytuację finansową.

Jak otrzymać pożyczkę konsolidacyjną?

Każdy, kto jest zainteresowany takim rozwiązaniem, może w szybki i łatwy sposób złożyć wniosek przez Internet. Kiedy zostanie on zweryfikowany, klient otrzyma informację o podjętej decyzji. Jeśli będzie ona pozytywna, pieniądze niezwłocznie zostaną przelana na jego konto. Aby starać się o przyznanie tego typu pożyczki, konieczne jest:

  • Osiągnięcie wieku minimalnego- najczęściej jest to 18 lub 21 lat
  • Posiadanie polskiego obywatelstwa- dowód osobisty, to jedyny dokument, który będzie potrzebny
  • Posiadanie stałego źródła dochodu
  • Dobra historia kredytowa (choć istnieją również pożyczki konsolidacyjne dla zadłużonych- bez weryfikacji w BIK-u)
  • Posiadanie konta bankowego i telefonu komórkowego

Trzeba przyznać, że wymogów jest niewiele i większość osób spełni je bez problemu. Dzięki temu szybkie pożyczki konsolidacyjne są ogólnodostępne, a ich uzyskanie wiąże się z minimalną ilością formalności.

Gdzie szukać najlepszych ofert pożyczek konsolidacyjnych?

Decydując się na zaciągnięcie tego typu pożyczki warto bardzo dokładnie przyjrzeć się proponowanym przez różne firmy ofertom, ponieważ mogą się one od siebie bardzo różnić. Porównać pożyczki konsolidacyjne można na stronie Finrada.pl. Znajduje się tam wiele ciekawych ofert oraz ranking, w przejrzysty sposób przedstawiający, które z nich są najtańsze i najbardziej korzystne dla klienta. Należy również pamiętać, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie zapoznać się ze wszystkimi warunkami umowy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież