Sprawdzone porady na tanie zakupy

Opublikowano: 23 listopad 2018, 15:06 Kategoria Rozmaitości

Oszczędzać lubi każdy. Mówi się nawet, że najbardziej oszczędni są ludzie bogaci i właśnie dzięki temu cieszą się pokaźnymi majątkami. Jak więc kupować tanio, bez uszczerbku na jakości? Wyszukiwać jak najlepsze promocje na produkty dobrej jakości.

Jeśli chcesz robić tanie, ekonomiczne zakupy, zapoznaj się z naszymi wskazówkami – Twój portfel będzie Ci za to wdzięczny.

  1. Przenalizuj swoje potrzeby

Zanim udasz się na zakupy, sprawdź dokładnie, czego w danej chwili potrzebujesz. Zajrzyj do szafek kuchennych i lodówki, sprawdź w łazience, czy nie kończą się kosmetyki lub środki czystości. Sprawdzaj, ile produktu jest w opakowaniu – dzięki temu unikniesz sytuacji, że skończy się przed kolejną wyprawą do większego i tańszego supermarketu, przez co będzie trzeba kupić go w małym sklepie na osiedlu, gdzie ceny są relatywnie wysokie. Nie wychodź na zakupy bez listy – w sklepie trzymaj się jej i nie rób od tego odstępstw.

  1. Zapasy? Tak, ale z głową!

Jeśli trafisz na naprawdę kuszącą promocję, typu drugi produkt 50% gratis lub trzy produkty w cenie dwóch, zastanów się, czy po pierwsze naprawdę jest Ci to potrzebne, a jeśli tak, to czy będzie można przechować to przez dłuższy czas. O ile z powodzeniem można kupić w promocyjnej cenie środek do czyszczenia wanny, makaron, kasze czy inne produkty z długim terminem przydatności, o tyle zakup dwóch litrów śmietany, która za tydzień się przeterminuje, nie jest dobrym pomysłem. Zachowuj umiar i rozsądek.

  1. Szukaj okazji

W ciągu całego roku jest wiele okazji, kiedy można spodziewać się promocji na określone grupy produktów. I tak pod koniec października z pewnością można kupić taniej znicze, w grudniu – ozdoby choinkowe, papier prezentowy i zabawki, a wiosną – narzędzia i akcesoria ogrodowe. Na szczęście nie trzeba już gromadzić dziesiątek gazetek promocyjnych i skrupulatnie wyszukiwać w nich najlepszych okazji. Na rynku znaleźć można nowoczesne narzędzia, które zrobią to za klienta. Jednym z nich jest Blix.pl – strona internetowa, na której w jednym miejscu znaleźć można gazetki promocyjne kilkudziesięciu sklepów z różnych branż, takich jak Netto, Biedronka, Rossmann, Stokrotka, Jula, RTV Euro AGD czy Smyk. Co ważne, gazetki można przeglądać na ekranie komputera, jak i na urządzeniach mobilnych (tablety, smartfony) – wystarczy pobrać aplikację mobilną Blix, dostępną zarówno w wersji na Androida, jak i iOS. Wszystko po to, by móc łatwo wyszukiwać korzystne oferty i kupować taniej!

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież