Prywatne pożyczki inwestycyjne – dla kogo?

Opublikowano: 31 lipiec 2018, 07:33 Kategoria Rozmaitości

Prywatne pożyczki inwestycyjne cieszą się coraz większym zainteresowaniem przedsiębiorców z różnych branż. Czego warto się dowiedzieć zanim złożymy wniosek o taki rodzaj dofinansowania dla firm?

Przemyślana decyzja o skorzystaniu z prywatnej pożyczki inwestycyjnej może przełożyć się na rozwój przedsiębiorstwa.

Czym charakteryzują się prywatne pożyczki inwestycyjne?

Prywatne pożyczki inwestycyjne, podobnie jak bankowe kredyty inwestycyjne, przyznawane są przedsiębiorstwom w celu realizacji projektów, które z założenia mają przełożyć się na pomnożenie kapitału firmy. Zwykle są to różnego rodzaju przedsięwzięcia, dzięki którym wzrastają moce produkcyjne firmy. Przykładem może być chociażby zakup samochodów na potrzeby działalności przedsiębiorstwa, specjalistycznych maszyn, patentów bądź licencji. Do pozyskania takiego finansowania będzie kwalifikować się ponadto zakup, rozbudowa lub modernizacja nieruchomości, należących do danej firmy.

Warto przy tym podkreślić, że tak samo jak kredyty, prywatne pożyczki inwestycyjne są zwykle udzielane długoterminowo.

Różnice pomiędzy prywatnymi pożyczkami inwestycyjnymi a kredytami

Chociaż kredyty inwestycyjne udzielane są przez poszczególne banki na różnych zasadach, prawie wszystkie wiążą się z wnikliwą weryfikacją potencjalnych klientów. Aby firma pozyskała taki rodzaj dofinansowania, musi wykazać nie tylko odpowiednio wysokie zyski, ale również pozytywną historię w takich bazach jak BIK czy KRD. Oznacza to, że surowa weryfikacja dyskwalifikuje nie tylko początkujące firmy, ale również te o mniej stabilnej sytuacji finansowej. Właśnie takie przedsiębiorstwa mogą wykorzystać możliwości jakie dają prywatne pożyczki inwestycyjne. Instytucje pozabankowe udzielają finansowania zwykle na o wiele prostszych zasadach niż banki.

Brak pozytywnej historii w biurach informacji gospodarczej nie przekreśla szans pozyskania finansowania na inwestycje. Jeśli z jakichś powodów bank odmówił udzielenia kredytu, zawsze warto zainteresować się konkretnymi ofertami prywatnych pożyczek inwestycyjnych, np. CFH. Więcej informacji można znaleźć na stronie CFH.biz.pl.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież