Bezpieczny zysk dzięki obligacjom korporacyjnym

Opublikowano: 31 lipiec 2018, 07:32 Kategoria Rozmaitości

Młody rynek obligacji korporacyjnych nieustannie się rozwija, jednak już dziś daje inwestorom szerokie perspektywy na pewny i wysoki zarobek. O czym należy pamiętać, by zapewnić sobie bezpieczny zysk? Kluczem okazuje się znajomość kilku zasad.

1. Znajomość emitenta obligacji i produktów

Decyzja o zakupie obligacji korporacyjnych zawsze musi być dobrze przemyślana. Nie warto od razu nabywać pierwszych znalezionych produktów, które wydadzą nam się obiecujące. Zanim zawrzemy transakcję, wskazane jest poświęcić czas na poznanie nie tylko obligacji i ich warunków emisji, ale również samego emitenta. Znajomość historii spółki, jej działalności, jej przeszłości na rynku obligacji, przyczynią się do tego, że podejmiemy mądrą decyzję. Jeśli zależy nam na bezpiecznym zysku, w żadnym razie nie decydujmy się na produkty, które nie są dla nas zrozumiałe.

2. Przedmiot zabezpieczeń

W przypadku osób, które nie chcą ryzykować, najlepszym wyborem będą produkty z zabezpieczenia, takie jak na przykład obligacje korporacyjne Blue Investment Group. Trzeba jednak pamiętać, że zabezpieczenie zabezpieczeniu nierówne, dlatego należy przeanalizować jego przedmiot, wraz z płynnością, wartością i realną ceną rynkową

3. Przepływy pieniężne spółki

Podczas analizy sytuacji finansowej wybranego emitenta, wskazane jest, by przyjrzeć się bliżej nie tylko zyskom, ale w miarę możliwości również przepływom pieniężnym. Lepiej unikać emitentów, którzy przez dłuższy czas wykazują ujemne przepływy z działalności operacyjnej, przy jednoczesnych wysokich zyskach.

4. Bezpieczny zysk dzięki dywersyfikacji portfela inwestycyjnego

Bezpieczny zysk w dużej mierze pozwala osiągnąć dywersyfikacja portfela inwestycyjnego. Oznacza, że w portfelu w ramach zabezpieczenia powinno znaleźć się kilka produktów finansowych. W przypadku, kiedy jeden z nich przyniesie stratę, pojawi się szansa na to, że inne zapełnią deficyt w budżecie.

5. Ostrożności nigdy za wiele

Tak, jak zostało wspomniane powyżej, decyzja o zakupie obligacji korporacyjnych nigdy nie powinna być podejmowana szybko i bez wnikliwego przemyślenia. Zanim nabędziemy produkt, przeczytajmy warunki kilka razy, a jeśli nawet jakaś drobna kwestia będzie dla nas niezrozumiała, poprośmy doradcę lub biuro emitenta o wyjaśnienie i dopytajmy o szczegóły.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież