Był TŁOK! Ponad 900 pojazdów w Garwolinie

Opublikowano: 10 lipiec 2018, 22:44 Kategoria Rozmaitości
tłokowisko

Tak jeszcze nie było! V edycja Tłokowiska okazała się być wyjątkowa – rekordowa. Dopisali zarówno pasjonaci aut i motocykli, którzy prezentowali swoje maszyny, ale także oglądający. Zadowoleni z wydarzenia organizatorzy już zaplanowali datę kolejnego zlotu w Garwolinie.

W ubiegłym roku w Tłokowisku wzięło udział ponad 800 aut. I to był rekord. W tym roku padł kolejny. W imprezie wzięło udział około 950 samochodów i motocykli. Rejestracja pojazdów rozpoczęła się rano. Przez cały dzień na Terenach Rekreacyjnych „Zarzecze” można było podziwiać auta klasyczne i modyfikowane oraz jednoślady. Strefę przy placu zabaw opanowały „maluszki”. Można było zobaczyć mercedesy, polonezy, duże fiaty, żuki, stary czy auta zza oceanu. Zgodnie z tradycją popołudniu pojazdy wyjechały z „Zarzecza” na ulice Garwolina. Było naprawdę tłoczno na mieście.

Najstarszym autem tegorocznej edycji był ford z 1929 roku. Rok powstania najstarszego motocykla zlotu to 1936. Zmierzając do Garwolina, najdłuższą trasę pokonał Fiat 126p – 380 km. Zlotowicze wybrali spośród siebie najładniejszy pojazd. Ten tytuł trafił w tym roku do Fiata 500 z 1972 roku. Najładniejszym autem modyfikowanym wybrano Opla Omegę z 2000 roku.

Na odwiedzających tegoroczną edycję czekało wiele atrakcji – konkursy, atrakcje dla dzieci, licytacja, koncerty. Nie zabrakło także gości. Po raz kolejny w Garwolinie pojawił się pan Bogdan, znany jako Gargamel, wraz ze swoją mamą. Tradycyjnie przejechali swoim wartburgiem. Gościem specjalnym był Marek z programu telewizyjnego Złomowisko oraz Kickster - znany youtuber. Publiczność bawiła także lokalna formacja Tarło oraz kabaret 4 Fala Sound.

Kolejna edycja Tłokowiska 7 lipca 2019 r. Organizatorami wydarzenia są Oldtimery Garwolina i Fundacja „Ratujmy Klasyki”.

jd

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież