Podaj Dobro w Trzciance – bieg i piknik

Opublikowano: 06 czerwiec 2018, 08:23 Kategoria Rozmaitości
Trzcianka

„Mam w sobie siłę” to będzie pierwszy Ogólnopolski Bieg Przełajowy Wychowanków Pieczy Zastępczej. Impreza połączona będzie z Piknikiem Patriotycznym w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Gwiazdą pikniku będzie Andrzej Rosiewicz. To wszystko 23 czerwca w Trzciance (gm. Wilga).

Fundacja PODAJ DOBRO powstała w 2010 r. Od trzech lat zajmuje się wychowankami opuszczającymi domy dziecka. Projekty takie jak: wakacyjny turnus programu MOTYL w 2016 roku, Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Piłce Nożnej w 2017 roku czy organizowany w tym roku bieg przełajowy są poszukiwaniem sposobu motywacji dla tej młodzieży do podejmowania wysiłku, systematycznej pracy, kształtowania charakteru i samodyscypliny - cech tak bardzo potrzebnych do odnalezienia się w dorosłym życiu.

Impreza ta spotkała się z życzliwością władz. Prezydent RP Andrzej Duda zadeklarował ufundowanie pucharów dla najmłodszych uczestników biegu. Minister sportu i starosta garwoliński objęli imprezę honorowym patronatem. W przygotowanie imprezy, oprócz Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzciance, włączyło się wiele instytucji  i organizacji pozarządowych, co przyczyni się do integrowania środowiska lokalnego we wspólnym działaniu.

W ramach imprezy, oprócz biegu przełajowego, zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych: pokazy straży pożarnej, paradę motocykli, pokaz musztry strzelców konnych, grę terenową, występ Chóru Miasta Garwolin i Orkiestry Dętej z Trąbek oraz koncert zespołu Testimonium. O godzinie 16:00 na scenie wystąpi Andrzej Rosiewicz.

jd

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież