Za sukces w ogrodzie odpowiadają detale – palisady drewniane to jeden z nich!

Opublikowano: 17 maj 2018, 15:36 Kategoria Rozmaitości

Zadbana, oryginalna i piękna roślinność to nasz główny cel, jeśli chodzi o aranżację ogrodu. Nic więc dziwnego, że najwięcej uwagi i środków przeznaczamy właśnie na nasadzenia. Jednak jak w przypadku każdego dzieła, tak i w ogrodzie, może zabraknąć „tego czegoś”, jeśli postanowimy skupić się tylko na ogólnikach. Jednym z detali, który podkreśla piękno ogrodu są drewniane palisady.

Czym są drewniane palisady i co mogę z nimi zrobić?

Drewniane palisady to rząd niewielkich rozmiarów półbelek z impregnowanego drewna, które nadają się do wykończenia ogrodu. Można z nich skorzystać w bardzo wielu przypadkach. Profile drewniane połączone są z reguły drutem lub linką z elastycznego i mocnego tworzywa sztucznego. Takie małe sztachety wbija się w ziemie na zadaną głębokość, tworząc w ogrodzie naturalny krawężnik.

Za pomocą drewnianych palisad można w bardzo prosty i efektowny sposób zorganizować przestrzeń w ogrodzie. Bez uciążliwych i kosztowych prac budowlanych wytyczymy ciągi komunikacyjne oraz ogrodzimy przestrzeń przeznaczoną do rozrostu roślin. Drewniane palisady stanowią też naturalną granicę pomiędzy różnym rodzajem pokrycia ziemi w ogrodzie, np. pomiędzy trawą a korą drzewną.

Oferta drewnianych palisad ogrodowych skierowana jest nie tylko do posiadaczy zabudowy jednorodzinnej, ale także do ludzi, którzy odpowiedzialni są za organizowanie przestrzeni publicznej. Takie produkty ogrodowe jak palisady z drewna doskonale sprawdzają się w parkach, skwerach, na placach zabaw, w ogrodach zoologicznych czy w gastronomii.

Zdj. Przykład wykorzystania palisad ogrodowych - www.produktyogrodowe.pl

Kiedy przyda mi się drewniana palisada?

W kilku zdaniach warto zaznaczyć, kiedy najczęściej możesz wykorzystać drewnianą palisadę. Otóż pomyśl o niej wówczas, gdy jesteś dopiero w fazie kreowania przestrzeni w ogrodzie. Na tym etapie palisada pomoże Ci wytyczyć ścieżki. To niezwykle ważne jeśli posiadasz duży ogród i chcesz dbać o trawę czy nasadzenia. Połączenie furtki z gankiem, ganku z altaną ogrodową, altanę z oczkiem wodny, a je z tarasem to tylko przykład jak skomplikowana może być sieć ścieżek w ogrodzie. Elastyczna palisada drewniana pozwoli na dowolne kształtowanie, więc nie będziesz ograniczony tylko do prostych form geometrycznych.

Palisada drewniana przyda się wówczas, gdy chcesz ochronić młode drzewka czy rabaty, a także wtedy, kiedy szukasz sposobu na wyznaczenie przestrzeni do zabawy dla dziecka. Za pomocą palisad o zaokrąglonych, bezpiecznych czubkach, można samodzielnie stworzyć piaskownicę dla dziecka.

Montaż palisady drewnianej należy do dosyć prostych czynności. Wystarczy wykopać niewielki dołek i wbić palisadę na odpowiednią głębokość ostrym szpicem. Głębokość wbijania jest z reguły oznaczona na półbelkach. Jak widać jest to rozwiązanie bardzo wygodne i funkcjonalne. Ile to kosztuje? Za pojedynczy palik zapłacimy u producenta nie więcej niż 1 – 2 zł.

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież