Miętne otwarte dla gimnazjalistów

Opublikowano: 31 marzec 2018, 08:33 Kategoria Rozmaitości
Miętne

- Gimnazjaliści, za chwilę będziecie podejmować decyzję dotyczącą wyboru szkoły średniej. Nie wahajcie się i przyjdźcie do Miętnego – zachęcali uczniowie i nauczyciele podczas dnia otwartego w Zespole Szkół w Miętnem. Odwiedzający szkołę mieli sporo do zobaczenia.

Uczniowie ZS Miętne, pod nadzorem swoich nauczycieli przygotowali wiele ciekawych atrakcji. Osoby zainteresowane przedmiotami ścisłymi mogły spróbować swoich sił w matematycznych łamigłówkach. Dla zainteresowanych urodą działał szkolny salon piękności, gdzie można było zrobić nową fryzurę lub manicure. Swoje pięć minut mieli sportowcy – rywalizowali w piłce nożnej i pływaniu.

- Dla młodszych kolegów przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji – chcieliśmy się pochwalić tym, czego się uczymy, co robimy na dodatkowych zajęciach, jakie mamy pasje. Chcieliśmy pokazać szkołę w Miętnem, w której na co dzień dzieje się bardzo wiele. Każdy z gimnazjalistów mógł u nas znaleźć coś dla siebie – mówią uczniowie.

W związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości  gimnazjaliści zostali zaproszeni do przejścia „szlakiem niepodległości”, na którym można było spotkać legionistów w strojach z epoki, spróbować przysmaków kuchni polowej, wziąć udział w konkursach historycznych, spróbować ułożyć historyczne puzzle.

Uczniowie zaprezentowali wszystkie kierunki kształcenia działające obecnie w szkole: technik żywienia, technik hotelarstwa, technik handlowiec, technik usług energii odnawialnej, spedytor, technik mechanizacji rolnictwa, pojazdów samochodowych oraz szkoła branżowa.

Szkoła pochwaliła się także nowo powstałą gazetką szkolną, nad którą pracowaliśmy przez ostatnie tygodnie. W kawiarence „U Stasia”, można było spróbować ciast przygotowanych przez uczniów, napić się gorącej herbaty lub kawy.

Również nauczyciele pokazali,  że nie są typowym belframi, mają do siebie dystans i potrafią nie tylko uczyć ale i bawić się razem z uczniami.

mat.pras./oprac. jd

fot. mat.pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież