Muzyczne Walentynki w GCAK w Sulbinach

Opublikowano: 17 luty 2020, 15:39 Kategoria Kultura
GCAKSulbinygmina Garwolin

To był wyjątkowy wieczór w Sulbinach. Gminne Centrum Animacji Kultury zaprosiło mieszkańców na walentynkowy koncert.

Aurelia Luśnia-Stankiewicz i Paweł Stankiewicz w walentynkowym repertuarze wprowadzili licznie zgromadzona publiczność w doskonały nastrój. Usłyszeć można było przeboje znane z radia, filmów i musicali oraz utwory z płyt obojga wykonawców. Wyjątkowość wieczoru podkreśliło prawykonanie najnowszej kompozycji Pawła Stankiewicza. Publiczność nagrodziła arystów gromkimi brwamia, a w jej imieniu wykonawcom podziękowała za wspaniały koncert dyrektor GCAK w Sulbinach Kinga Smak-Lasocka.

Miastkowskie spotkania z muzyką. Po raz dziewiąty

Opublikowano: 13 luty 2020, 12:51 Kategoria Kultura
Miastków Kościelny

„Miastkowskie spotkania z muzyką” to niewątpliwie lokalne święto, które od kilku lat wpisuje się do kalendarza imprez środowiskowych inaugurujących nowy rok. 9 lutego mieszkańcy gminy spotkali się z muzyką i ze sobą już po raz dziewiąty. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość podziwiania tych, którzy kochają taniec, śpiew i muzykę.

W niedzielne popołudnie w Publicznej Szkole Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym na szkolnej scenie spotkały się wszystkie pokolenia. W repertuarze taneczno-wokalnym zaprezentowali się najmłodsi z Publicznego Przedszkola w Miastkowie Kościelnym, uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzegach, młodzi artyści z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zgórzu, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Zwoli, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym. Koncert uświetniły także występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Miastkowie Kościelnym oraz zespołu wokalnego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów z Miastkowa Kościelnego.

Już dziś teatr dla dzieci w Miętnem

Opublikowano: 11 luty 2020, 07:27 Kategoria Kultura
dworek miętnepckip

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na bajkę pt.: „Nowe przygody doktora Dolittle”. Spektakl odbędzie się dziś o godz. 17:00. Wstęp wolny.

Każde dziecko powinno znać historię słynnego doktora Dolittle, miłośnika zwierząt, gotowego w każdej chwili nieść pomoc chorym, czy nieszczęśliwym stworzeniom. Tym razem Doktor Dolittle pojawi się na czarnym lądzie. Chcecie wiedzieć, jakie przygody spotkają tym razem słynnego lekarza? Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprasza.

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zorganizowało już po raz drugi walentynkowy konkurs recytatorski. Kilka lat temu uczniowie wybierali spośród wierszy miłosnych Haliny Poświatowskiej. Tym razem na warsztat wzięto twórczość Agnieszki Osieckiej – w nawiązaniu do koncertu Katarzyny Żak „Miłosna Osiecka”, który odbędzie się 13 lutego w sali widowiskowej CSiK.

Adresatami walentynkowego konkursu recytatorskiego „Miłosna Osiecka” byli uczniowie 7. i 8. klas szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich powiatu garwolińskiego. Do uczestnictwa w nim zgłosiło się 23 młodych recytatorów.

- Chcieliśmy, by konkurs walentynkowy przybliżył młodzieży twórczość Agnieszki Osieckiej. Uczestnicy mieli niełatwe zadanie, oprócz miłosnego wiersza poetki konieczne też było wyrecytowanie fragmentu prozy. Agnieszka Osiecka to postać niezwykle barwna, jej dorobek artystyczny obejmuje utwory literackie, wiersze, listy, scenki satyryczne, a także ponad dwa tysiące tekstów piosenek. Poza ogromną popularnością tych ostatnich, faktem jest, że „mówimy Osiecką”, często nie wiedząc o tym. Na stale do języka weszły zwroty takie jak: „czy te oczy mogą kłamać?”, „zielono mi”, czy „niech żyje bal” - mówi Barbara Kupczyk-Mikulska, organizatorka konkursu.