Pierwsze indeksy w nowej szkole

Opublikowano: 09 marzec 2018, 07:17 Kategoria Kultura
muzyczna

- Nie było żadnego argumentu za tym, żeby kupić ten budynek, więc kupiliśmy – mówił z uśmiechem Radosław Mitura, dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie podczas pierwszego rozdania indeksów w nowym budynku szkoły. Ten rok szkolny jest wyjątkowy także z innego powodu – swoją działalność rozpoczęła także Szkoła Muzyczna II stopnia, w której uczy się obecnie pięcioro przyszłych muzyków.

Szkoła muzyczna prowadzona przez Radosława Miturę działa na terenie Garwolina od 12 lat, ale dopiero kilka miesięcy temu zyskała swoje miejsce na mapie. Dziś to dwa budynki, 9 sal lekcyjnych, sala rytmiczna z podłogą baletową i wyposażona sala perkusyjna, sale fortepianowe, oddzielny sekretariat, gabinet dyrektora i kameralna sala koncertowa – serce szkoły.

Wcześniej szkoła prowadziła zajęcia w budynkach innych placówek oświatowych na terenie miasta. Z racji tego, że dziś to już nie jedna szkoła, a właściwie Zespół Szkół Artystycznych, w których uczy się ponad 200 osób, konieczne było znalezienie nowej siedziby.

W Szkole Muzycznej I stopnia uczy się 120 uczniów, w Szkole Wokalno-Aktorskiej Best Vocal Studio – 80 osób, a w Akademii Przedszkolaka przygodę z muzyką rozpoczyna 50 dzieci. Od września działa także Szkoła Muzyczna II stopnia, której dyrektorem jest dr Jarosław Gałuszka. Kształci się w niej obecnie 5 osób, które wczoraj odebrały indeksy.

- Po dwunastu latach pracy i budowania świadomości istnienia placówki artystycznej w Garwolinie, możemy zwyczajowo wręczyć indeksy nowo przyjętym w sali koncertowej własnego budynku – podkreślał z dumą Radosław Mitura.

Indeksy odebrało także 18 uczniów pierwszej klasy Szkoły Muzycznej I stopnia. Mali artyści kształcą się w klasie fortepianu, gitary, skrzypiec i harfy, natomiast uczniowie szkoły drugiego stopnia w klasie fortepianu, skrzypiec, akordeonu, gitary i saksofonu. Szkoły oferują także naukę w klasie fletu poprzecznego, altówki i perkusji.

Zanim indeksy trafiły do rąk szczęśliwych uczniów, każdy wystąpił przed zgromadzoną publicznością. Dla niektórych był to pierwszy publiczny występ. Dokumenty potwierdzające przynależność do społeczności szkolnej, zwierające już nawet pierwsze oceny, uczniom wręczyli zaproszeni na wczorajszą uroczystość goście: poseł Grzegorz Woźniak, starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski oraz dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie Jarosław Kargol.

Wręczenie indeksów było doskonałą okazją do oficjalnego otwarcia budynku i poświęcenie budynku, którego dokonał ks. Artur Zbański.

jd

 

Komentarze  

-8 #1 parkingmieszkaniec JanaPawł 2018-03-09 15:59
Szkoda, że ktoś kto pozwolił na ulokowanie przy JP II lodziarni i szkoly muzycznej nie pomyślał o tym by zapewnić korzystającym miejsc parkingowych
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież