A to ci historia w ferie w Miętnem

Opublikowano: 16 styczeń 2018, 09:39 Kategoria Kultura
miętnedworekferie

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza w ferie dzieci i młodzież m.in. na cykl warsztatów i gier terenowych poświęconych trzem wybitnym postaciom narodu polskiego: księcia, generała i naczelnego wodza armii polskiej Józefa Poniatowskiego, malarza dziejów narodu polskiego Jana Matejki i jednego z najbardziej znanych i lubianych autorów książek dla dzieci i młodzieży, prozaika i poetę Kornela Makuszyńskiego. Zajęcia bezpłatne, szczegóły na plakatach.

- Startujemy zawsze o godz. 11.00. Prosimy zaprać ze sobą suchy prowiant np. kanapkę, ciepłe ubrania, obowiązkowo czapkę, rękawiczki i szalik ! Zajęcia prowadzone są do ok. godz.14.00. – informują organizatorzy.

Tajemnica zaginionego sztandaru, a w roli głównej Józef Poniatowski

- 16 stycznia (wtorek) odbędą się warsztaty w trakcie których bliżej poznamy niezwykłą postać bratanka Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, naczelnego wodza armii Księstwa Warszawskiego, generała, księcia Józefa Poniatowskiego. W czasie wędrówki przed wieki dowiemy się kto i dlaczego nazywał młodego księcia Pepim? Dla czego księcia nazywano ciołkiem? Na uczestników czekać będą rekonstrukcje mundurów z czasów Księstwa Warszawskiego. Prześledzimy jakie związki z Ziemią Garwolińską miał książę Józef! Poznamy codzienność żołnierzy z okresu trwania Wielkiego Księstwa Warszawskiego począwszy od tego co jedli w obozowej kuchni poprzez to jak spali! Po warsztatach gra terenowa „Tajemnica Zaginionego Sztandaru” – informuje PCKiP.

Józef Poniatowski (1763-1813) – polski książę, generał i naczelny wódz Wojsk Polskich Księstwa Warszawskiego. Czy wiecie, że … w 2018 roku przypada 225. rocznica urodzin oraz 205. rocznica śmierci Józefa Poniatowskiego

Tajemnica zaginionego obrazu, a w roli głównej Jan Matejko

- 23 stycznia (wtorek) odbędą się warsztaty w trakcie których wybierzemy się do „pracowni” krzepiciela polskich serc Jana Matejki. W trakcie zajęć poznamy niezwykłe losy malarza oraz jego przyjaciół. Poznając kolejne prace zagłębimy się w najpiękniejsze karty historii poznając jej bohaterów oraz to co dyskretnie artysta ukrył dla nas w obrazach. Po warsztatach gra terenowa „Tajemnica zaginionego obrazu” – informuje PCKiP.

Jan Matejko (1838-1893) – polski malarz dziejów narodu polskiego, twórca obrazów historycznych i batalistycznych, historiozof. Czy wiecie, że  … w 2018 roku przypada 180. rocznica urodzin i 125. rocznica śmierci Jana Matejki.

Tajemnice starej księgi, a w roli głównej Kornel Makuszyński

- 26 stycznia (piątek) zapraszamy na warsztaty w trakcie których poznamy niezwykłe losy jednego najbardziej poczytnych pisarzy literatury dziecięcej i młodzieżowej Kornela Makuszyńskiego. Wędrując za Panem Makuszyńskim przez szereg zabaw poznamy niezwykłe postacie z jego książek począwszy od „Szatana z siódmej klasy” aż po przygody Koziołka Matołka dzięki któremu dowiemy się skąd wziął się pomysł że to w Pacanowie „Kozy” kują! W czasie warsztatów spróbujemy sowich sił m.in: w pisaniu na maszynie dla powstańczej prasy! Po warsztatach gra terenowa „Tajemnice starej księgi” – informuje PCKiP.

Kornel Makuszyński (1884 -1953) – polski prozaik, poeta, felietonista, krytyk teatralny i publicysty, członek Polskiej Akademii Literatury. Czy wiecie, że …. w 2018 roku przypada 65. rocznica śmierci Kornela Makuszyńskiego.

Warsztaty dedykowane dzieciom i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów. Wstęp bezpłatny. Powiatowe centrum Kultury i Promocji, Dworek Miętne, ul. Główna 55.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież