Chcą coś spierniczyć w Miętnem 9 grudnia!

Opublikowano: 05 grudzień 2017, 07:06 Kategoria Kultura

Już po raz drugi Powiatowe Centrum Kultury i Promocji oraz Fundacja Tętniące Życiem zapraszają do dworku w Miętnem na międzypokoleniowe warsztaty pieczenia i ozdabiania świątecznych pierników.

- Stolica piernika Toruń znajduje się blisko 300 km od Garwolina, ale kto powiedział, że nie można zrobić konkurencji?  - pyta prezes fundacji Agnieszka Sadowska – Janiec. I dodaje: - Chcemy ocalić od zapomnienia dawne zwyczaje i przekazać uczestnikom, że w dobie wszechobecnej technologii niezwykle istotne są wspólne rozmowy i wspólne działania.

- W ubiegłorocznym spotkaniu wypiekaliśmy i dekorowaliśmy domki z pierników. W warsztatach udział wzięły zarówno dzieci, jak również ich mamy i babcie. Inicjatywa Fundacji Tętniące Życiem bardzo się spodobała, dlatego z przyjemnością zapraszamy na kolejną edycję „Wielkiego Pierniczenia w Powiecie Garwolińskim” – informuje dyrektor PCKiP w Miętnem Beata Pasternak.

Organizatorzy zapraszają nie tylko panie, ale także panów do udziału w warsztatach, które poprowadzi Agnieszka Zielińska – nasza lokalna cukierniczka i mistrzyni w tym fachu. Podczas warsztatów można nauczyć się się wypiekać, formować i zdobić piernikowe ozdoby np. na świąteczną choinkę.

- W trakcie wspólnych wypieków porozmawiamy także o tradycji i historii związanej z pieczeniem świątecznych pierników i o tradycjach bożonarodzeniowych obchodzonych w Polsce. Udekorujemy wspólnie choinkę i pokolędujemy – zachęca prezes fundacji Barbara Jarzyna.

Świąteczne „Wielkie Pierniczenie w Powiecie Garwolińskim” odbędzie się 9 grudnia (sobota) 2017 w dworku w Miętnem, ul. Główna 55.

Aby wziąć udział należy zgłosić swoje uczestnictwo mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Po weryfikacji zgłoszeń otrzymają Państwo potwierdzenie uczestnictwa. Ilość miejsc ograniczona, dlatego zapisy trwają do wyczerpania.

Wiek uczestników nieograniczony - warsztaty międzypokoleniowe.

Dzieci do 15 roku życia pod opieką opiekunów prawnych.

Koszt: 30 zł/os (osoba dorosła), 40zł/os (z dzieckiem)

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

Wprowadziliśmy nową politykę prywatności , która jest zgodna z przepisami wynikającymi z  art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w skrócie RODO.

Zobacz dokument