Sport i kultura dla każdego! Nowa oferta CSiK

Opublikowano: 07 wrzesień 2017, 14:22 Kategoria Kultura
CSiK

Zajęcia muzyczne dla maluchów, warsztat scenografii teatralnej, hand made dla dorosłych, wizyty w muzeum, warsztaty dziennikarskie dla młodzieży i artystyczne niedzielne poranki dla rodzin. To zupełnie nowe propozycje w ofercie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Nie zabraknie też znanych i lubianych zajęć.

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie to nie tylko kino, koncerty, imprezy sportowe, konkursy i wydarzenia plenerowe. To przede wszystkim miejsce, gdzie można rozwijać talenty i pasję, zdobywać nowe doświadczenia, umiejętności i poznawać świat kultury i sportu. Z nowym rokiem szkolnym Centrum Sportu i Kultury proponuje nowe zajęcia w ramach działalności sekcji stałych oraz warsztaty i spotkania. W nowej ofercie każdy może znaleźć coś dla siebie – bez względu na wiek.

Kurtyna! Zostań aktorem w każdym wieku

W Centrum Sportu i Kultury działają aż trzy grupy teatralne. Teatr Tymczasem to grupa dla dzieci i młodzieży, a Teatr Rękawiczka to grupa młodzieżowa. Oba teatry mają na swoim koncie wiele sukcesów i każdego roku dopisują do swojej listy kolejne osiągnięcia. Teatr O!Mamy to formacja dorosłych aktorów, którzy kilka razy w roku bawią garwolińską publiczność świetnymi spektaklami. Dla najmłodszych, dzieci w wieku 6-10 lat, przewidziano zajęcia „Zabawa w teatr”, które są wspaniałym początkiem przygody ze sceną.

Pędzlem i nie tylko

Dla wszystkich utalentowanych plastycznie CSiK ma trzy propozycje. Otwarta pracownia plastyczna to miejsce, gdzie odbywają się zajęcia z rysunku, malarstwa i grafiki, a w pracowni ceramicznej „Strefa ciepła” z gliny można stworzyć wszystko. Zajęcia są przeznaczone zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. W tym roku ruszają także warsztaty scenografii teatralnej, podczas których uczestnicy będą mieli okazję wykonać scenografię do spektakli teatralnych i innych wydarzeń przy użyciu różnych technik plastycznych. Na warsztatach będzie można się wykazać nie tylko talentem, ale przede wszystkim kreatywnością. W zajęciach może wziąć udział młodzież oraz dorośli.

Oddaj głos do chóru!

Masz głos? Oddaj go do chóru! Chór Miasta Garwolina w tym roku obchodzi 10-lecie swojego istnienia. Przez dekadę chór wyśpiewał setki koncertów, brał udział w festiwalach w Polsce i za granicą, odnosząc ogromne sukcesy. Chór to propozycja dla młodzieży i dorosłych - z talentem wokalnym i chęciami do pracy.

Muzyka dla smyka

Niezmiennie w ramach CSiK będzie działało ognisko muzyczne, ale poszerzone o nowy instrument. Oprócz nauki gry na instrumentach klawiszowych będzie można także zdobyć umiejętność gry na flecie poprzecznym. Zajęcia w ramach ogniska odbywają się indywidualnie, ale jest też propozycja dla tych, którzy wolą uczyć się w towarzystwie.

Małe Nutki to zajęcia grupowe dla dzieci w wieku 6-9 lat, podczas których oprócz nauki gry na flecie prostym będzie także możliwość muzykowania i śpiewania w zespole.

W tym roku rusza także Muzyczny Klub Malucha, czyli zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 0-3 i 3-5 lat. To doskonała okazja, by wprowadzić dzieci w magiczny świat muzyki i rozwinąć ich wrażliwość. Wczesne doświadczenia muzyczne pozytywnie wpływają na rozwój emocjonalny, poznawczy i psychospołeczny dziecka. CSiK proponuje także zajęcia z muzykoterapii wspierające rozwój dzieci z deficytami rozwojowymi.

Pierwsze kroki dziennikarza

Wszyscy, którzy myślą o tym, żeby w przyszłości zostać dziennikarzem, będą mieli okazję poznać tajniki tego zawodu. Warsztaty będą okazją do spotkania z dziennikarzami, poznania ich pracy, ale także do sprawdzenia swoich sił w działaniu – pisaniu, zbieraniu informacji, fotografowaniu. Nie obędzie się bez szlifowania zasad poprawnego pisania i znajomości prawa prasowego. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży od 15. roku życia.

Co miesiąc coś nowego

Centrum Sportu i Kultury proponuje także nowości cykliczne, które nie będą miały charakteru sekcji stałych. Każdy komu propozycja w danym miesiącu się spodoba, będzie mógł z niej skorzystać. W ten sposób będą organizowane spotkania „Hand made”, czyli warsztaty rękodzieła dla dorosłych, „Artystyczne poranki” – spektakle teatralne i muzyczne dla dzieci i rodziców w niedzielne poranki oraz wycieczki „Z wizytą w muzeum”, które są kontynuacją cyklu „Z wizytą w teatrze”. Tym razem CSiK zaprasza dzieci do wspólnego zwiedzania muzeów i wzięcia udziału w warsztatach.

Klub Seniora

Od ubiegłego roku w ramach Centrum Sportu i Kultury działa Klub Seniora zorganizowany w partnerstwie z Miejską Radą Seniorów. W ramach działalności klubu odbywają się spotkania seniorów przy kawie i muzyce, spotkania ze specjalistami, a także warsztaty i wycieczki.

Wskocz do „Garwolanki”

Nowy rok to także nowa oferta Pływalni Miejskiej „Garwolanka”. Oprócz basenu, z którego można skorzystać 7 dni w tygodniu od godziny 6:00 do 22:00 i siłowni, która działa w od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-22:00, a w weekendy od 10:00 do 18:00, „Garwolanka” proponuje także dodatkowe zajęcia. Szkoła Pływania „Garwolanka” zaprasza wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się pływać lub udoskonalić swoje umiejętności. Zajęcia grupowe lub indywidualne odbywają się na pięciu poziomach zaawansowania. Nigdy nie jest za późno, żeby nauczyć się pływać, dlatego z oferty szkoły mogą skorzystać zarówno dzieci, jak i dorośli.

Po wakacyjnej przerwie do grafiku wróciły zajęcia fitness. W poniedziałki i czwartki najpierw na sali fitness będą się odbywały zajęcia Fit Lady oraz Fit Forma, a po nich na pływalni coś dla tych, którzy wolą ćwiczyć w wodzie, czyli aqua fitness.

Na pływalni są także prowadzone zajęcia nauki pływania dla dzieci i niemowląt oraz zajęcia pływania rehabilitacyjnego.

Więcej informacji oraz cenniki zajęć są dostępne na stronach internetowych: www.csik.garwolin.pl oraz www.garwolanka.com.pl

mat.pras.

fot. mat.pras.

Komentarze  

+1 #1 obrazekAdam 2017-09-11 22:48
Witam
Jestem ciekawy czy CSiK ma licencje na grafikę promującą "Sport i kultura dla każdego!" ;)
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież