Jak mijają wakacje w Sobolewie?

Opublikowano: 17 sierpień 2017, 07:55 Kategoria Kultura
sobolewgdkwakacje

Gminny Dom Kultury w Sobolewie zorganizował dwa turnusy wakacji dla najmłodszych mieszkańców gminy. Zwieńczeniem wypoczynku był piknik rodzinny „kocykowy”.
W tym roku wakacje w GDK w Sobolewie odbyły się w dniach 24 lipiec-4 sierpień. W pierwszym tygodniu zajęcia prowadzone były w Sobolewie, w drugim w filii w Gończycach. W czasie obu turnusów udział wzięło łącznie prawie 100 dzieci. Zajęcia były zróżnicowane i dostosowane tak, by zainteresować zarówno najmłodszych, jak i najstarszych uczestników. - Wykorzystaliśmy szereg zajęć z zakresu arteterapii, zarówno muzykę, teatr, plastykę, taniec, śpiew, sport, film, ruch i zabawę – opowiadają pracownicy GDK.

Zabawy każdego dnia były związane tematycznie z regionami Polski – Pomorzem, Mazurami, Tatrami czy Mazowszem. - Śpiewaliśmy piosenki związane z regionem, wykonaliśmy m.in. makiety gór w czterech porach roku i dna morza morskiego, zrobiliśmy żaglówki z butelek i piękne breloczki

Jeden dzień zarówno w Sobolewie, jak i w Gończycach był dniem sportu i rekreacji. Nie zabrakło zatem zabaw i gier ruchowych. Atrakcją wakacji z GDK były także seanse filmowe, gra w podchody, ogniska i wyjazdy na basen do Ryk.

Na półmetku wakacji miejscowy Dom Kultury zorganizował rodzinny piknik kocykowy. 6 sierpnia w parku przy urzędzie gminy zorganizowano wspólne spędzania czas na świeżym powietrzu. Na początek wyświetlono film „Chata”.

Czas umilał nam swoją grą i śpiewem zespół Wytyrani. W trakcie pikniku pracownicy GDK przeprowadzili kilka konkurencji z nagrodami zarówno dla dzieci i dorosłych. Chętni mogli rozłożyć się ze stoiskiem „kup-wymień-sprzedaj”.

mat. pras./opr. łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież