reklama

A Teatr Tymczasem po świętach w Miętnem

Opublikowano: 19 kwiecień 2017, 08:13 Kategoria Kultura
miętneteatrdworek
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprasza w najbliższą niedzielę na ?Dworską Scenę Teatralną? do Miętnego. Aktorzy lokalnego Teatru Tymczasem działającego na stałe przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, zaprezentują się w dwóch spektaklach ?Alicja w poszukiwaniu siebie? oraz ?Dajcie sobie spokój z człowiekiem?. Wstęp wolny.
Teatr Tymczasem działa na co dzień i na stałe przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie już od 2012 roku. Jego pomysłodawczynią i opiekunką jest Małgorzata Walenda ? instruktor teatralny i polonistka. Teatr, który powstał na potrzebę chwili, przetrwał próbę czasu. W ubiegłym roku obchodził jubileusz 5-lecia istnienia. Członkowie grupy to przede wszystkim młodzież z powiatu garwolińskiego w wieku gimnazjalnym, ale należą do niej także uczniowie podstawówki. Wspólnie bawią się, grają, tworzą oraz odkrywają siebie i innych.

 

Za spektakle ?Alicja w poszukiwaniu siebie? oraz ?Dajcie sobie spokój z człowiekiem? zdobyli wiele nagród i wyróżnień m.in. podczas XIX i XXI Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Srebrna Maska w Siedlcach, w Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatralnych Teatralia w Warszawie, w 42. Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym Rypińska Wiosna Teatralna, w Ogólnopolskim Festiwalu Brodnicka Uczta Teatralna, w I Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym Teatralia Legionowo.

reklama


 

- Podobnie jak spotkania z poezją w ramach projektu ?Dworek Poezji?, który realizujemy w miętnieńskim centrum kultury,  chcielibyśmy zapraszać państwa na spotkania z teatrem, które będą odbywać się pod nazwą ?Dworska Scena Teatralna?. Inspiracją do realizacji tego projektu jest dla nas historia. W dawnych czasach teatry dworskie istniały przecież w Polsce niemal w każdej większej rezydencji magnackiej i w wielu dworach szlacheckich. Dlatego wykorzystując to klimatyczne miejsce, jakim jest dwór i park w Miętnem, chcemy przywrócić tą teatralną tradycję. W planach mamy również stworzenie amatorskiego teatru działającego na stałe przy Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem. Dlatego wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z nami. A tymczasem zapraszam na występ Teatru Tymczasem w najbliższą niedzielę ? poinformowała dyrektor PCKiP Beata Pasternak.

Na gości czekać będzie również słodki poczęstunek. Wstęp wolny.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama

REKLAMA

sposobmini

Spektakl odbędzie się 16 listopda
o godz. 19 w Kinie Wilga w Garwolinie.

Bilety od 100 zł,  dostępne pod nr. tel. 504 036 220
oraz na kupbilecik.pl , biletyna.pl.

reklama

REKLAMA

klima

Spektakl odbędzie się 12 października
o godz. 19 w Kinie Wilga w Garwolinie.

Bilety od 110 zł,  dostępne pod
nr. tel. 504 036 220
oraz na kupbilecik.pl , biletyna.pl.

reklama