reklama

Andrzejki z poezją śpiewaną ? koncert Namotane

Opublikowano: 23 listopad 2016, 07:38 Kategoria Kultura
CSiKkoncertNamotane
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Istnieją zaledwie półtora roku, a już mają na swoim koncie wiele nagród. Tworzą muzykę do nie tylko do tekstów wielkich poetów, ale i lokalnych artystów. Zespół Namotane wystąpi w andrzejkowy wieczór w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie

Namotane to zespól założony przez Andrzeja Oklesińskiego, w którym udział biorą nieprofesjonalni, ale jak najbardziej muzycy, którego skład, jak mówią członkowie zespołu , nie jest prawdopodobnie ostateczny. Pozostali członkowie grupy to Maryla Oklesińska i Rafał Wielgosz. Zespół powstał w marcu 2015 r., a już w maju zdobył nagrodę na Wiosennej Giełdzie Piosenki w Siedlcach. Kolejne sukcesy przypadły na obecny rok ? nagrody na festiwalach Bazuna i Nocnik.

Dla nas sukcesem są nie tyle nagrody, a sama kwalifikacja do udziału w przeglądach, dokonywana na podstawie nagrań. Zrobiliśmy duży postęp przez minione 1,5 roku właśnie dzięki możliwości konfrontowania naszej muzyki przed publicznością i jurorami. Dotąd wystąpiliśmy również na Łaźni w Radomiu, Oranżerii w Radzyniu Podlaskim, Bakcynaliach w Lublinie, Przy Kominku w Kielcach i festiwalu Moja Wolności w Warszawie. Muzyka jest i była naszą pasją , chcemy się w niej jakoś realizować. Nie trzeba być od razu Usainem Boltem, żeby lubić bieganie A my mamy już nawet paru fanów ? mówią członkowie zespołu.

reklama


Gatunkami muzyki, jakimi się zajmują są piosenka autorska, poetycka, turystyczna, indie rock. Zespół tworzy muzykę do tekstów znanych poetów takich jak Ernest Bryll czy Jonasz Kofta, ale również współpracuje z poetami z powiatu garwolińskiego.

- W okolicy mamy kilka uzdolnionych osób mających coś do powiedzenia są to między innymi mieszkająca w Parysowie Paula Beata Frelek, mieszkający w Rębkowie Filip Rychlik, pochodzący z Pilawy Artur Pyza. Mamy nadzieję, że zaszczycą nas swoją obecnością na naszym koncercie i będziecie mieli okazję poznać ich osobiście.

Namotane niewątpliwie wypełniło lukę tego gatunku muzyki w naszej okolicy, jednocześnie promując nieco nasz regionów Polsce.

Koncert zespołu Namotane odbędzie się 30 listopada o godzinie 20:00 w kawiarni ?Moja Muzyka? w Domu Kultury w Garwolinie.

Wstęp wolny.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama