reklama

Groniec śpiewa Osiecką ? koncert w CSiK

Opublikowano: 08 marzec 2016, 07:07 Kategoria Kultura
GronieckoncertCSiK
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Klimatyczne wizualizacje, bezbłędnie dobrane światła, skromne zabiegi sceniczne i doskonałe, nowatorskie wykonanie klasyki - to wszystko do zobaczenia i usłyszenia na garwolińskiej scenie. 14 kwietnia w Centrum Sportu i Kultury wystąpi Katarzyna Groniec. Będzie to już 110 koncert promujący projekt muzyczny ?ZOO? z piosenkami Agnieszki Osieckiej.

?ZOO? to tytuł koncertu - muzycznego spotkania z wyjątkowymi utworami Agnieszki Osieckiej, które Katarzyna Groniec konfrontuje z własną wrażliwością artystyczną. Katarzyna Groniec to znakomita artystka, wielokrotnie nagradzana i kochana przez publiczność za wdzięk, ironię, liryzm, pazur sceniczny, ale przede wszystkim za wybitne umiejętności interpretacyjne.

Laureatka m. in. głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988) oraz Grand Prix i Nagrody Dziennikarzy na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1997). W kwietniu 2008 r. Katarzyna Groniec otrzymała ?Dyplom Mistrzostwa im Aleksandra Bardiniego? za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej.

reklama


Piosenki zaaranżował Łukasz Damrych (klawisze). W skład zespołu muzycznego wchodzą także Tomasz Pierzchniak (kontrabas) i Łukasz Sobolak (perkusja).

Projekt zyskał uznanie osób blisko związanych z Agnieszką Osiecką. - Kasia jest chyba w jakimś apogeum artystycznym. Wybitna, osobna artystka. Wszystko mi się podobało - to co śpiewała i to jak śpiewała ? powiedziała Magda Umer. - Zdarza się, że covery przyćmiewają wykonania oryginalne? Czy to dobrze, czy źle? Groniec śpiewa awangardowo, czasem wywraca piosenki do góry nogami, jednocześnie zachowując ich sens i nadając im nowe sensy ? przekonuje Agata Passent.

Koncert odbędzie się w sali kinowej Domu Kultury. Bilety do nabycie w sekretariacie Centrum Sportu i Kultury, ul. Nadwodna 1, tel. (25) 682 20 51. Cena biletu 65 zł.

Istnieje także możliwość zakupu biletów przez internet.

mat.pras./oprac. jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama