Bal Seniora w Sobolewie

Opublikowano: 02 luty 2016, 06:33 Kategoria Kultura
sobolewbal seniora

W ostatnią niedzielę stycznia w Sali Widowiskowej Gminnego Domu Kultury odbył się Bal Seniorów, którym wzięło udział blisko 100 osób.

Podczas tego spotkania wyczuwało się  niezwykłą atmosferę radości i zabawy, która towarzyszyła seniorom. Do tańca przygrywał zespół ludowy Figielskich. W przerwach o muzyczne wspomnienia zadbał instruktor kultury - Krzysztof Szostak. Przy stołach nie zabrakło wspólnego biesiadowania. Dzięki temu bal trwał do późnych godzin nocnych.

 

Spotkanie doszło do skutku dzięki ogromnemu zaangażowaniu  pracowników kultury, kilku pracowników urzędu gminy, którzy samodzielnie przygotowali całą część konsumpcyjną z obsługą. Inicjatywę wsparł wójt Andrzej Koszutski, który nie mogąc być uczestnikiem spotkania, wystosował do zebranych list odczytany przez Elżbietę Radziej – kierownika GDK. Pisał w nim, że podjęta inicjatywa jest ważna i potrzebna, aby w sposób godny uhonorować seniorów za ich zaangażowanie na rzecz środowiska lokalnego i współpracę w realizacji różnorakich działań. Podczas spotkania wójta reprezentował sekretarz Jan Tywanek.

Spotkanie pokazało, że wielu z mieszkańców chce korzystać z takich okazji do spotkania z dawno niewidzianymi znajomymi, do rozmów i wspomnień.Podczas imprezy była okazja, aby uczestnicy mogli zaprezentować swoje artystyczne możliwości. Wielkim powodzeniem cieszył się opowiadany w przerwach muzycznych humor.

Bal Seniora odbył się po raz pierwszy, ale organizatorzy mają nadzieje, że wpisze się na stałe do kalendarza wydarzeń kulturalnych i społecznych gminy. Seniorzy pokazali, że potrafią i chcą się bawić.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież