reklama

Jazzowy koncert New Bone

Opublikowano: 23 październik 2015, 14:03 Kategoria Kultura
koncertcsik
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

- Zespół prowadzony mądrze przez lidera gra własną, oryginalną muzykę, w której słychać to, co najważniejsze w jazzie. Groove, swing, doskonałe brzmienie, dojrzałe solówki, dbałość o formę i wreszcie piękny balans pomiędzy szacunkiem dla tradycji a nowoczesnym progresywnym myśleniem muzycznym. To cechuje tylko artystów z najwyższej półki ? tak o New Bone napisał Jarosław Śmietana (Jazz Forum 7-8, 2012). Ten jazz z najwyższej półki będzie można usłyszeć w Garwolinie już 5 listopada.

New Bone to kwintet jazzowy złożony z młodych, utytułowanych muzyków. Czterema płytami, w tym trzema autorskimi, utwierdził swoja pozycje na polskim rynku jazzowym. Entuzjastycznie o ich muzycznych dokonaniach wypowiadały się takie autorytety w tej dziedzinie, jak Jarek Śmietana czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie zarówno polskiej, jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju. Grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu.

Formacja zaprezentowała sie w ramach drugiej edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie, a także podczas Międzynarodowego Delhi Jazz Festival w 2013 r. New Bone był także jedną z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014 r. Zespół w czasie pobytu w Indiach zapisał sie także w historii jako pierwsza formacja, która wystąpiła z koncertem jazzowym na żywo w Kaszmirze.

reklama


 

New Bone powstał w 1996 roku z inicjatywy trębacza Tomasza Kudyka. Debiutancki album "Something for now", na którym znalazły sie kompozycje lidera zespołu, nagrali w 2004 roku. Debiut fonograficzny zaowocował dużą liczbą koncertów w całej Polsce. W 2009 roku grupa New Bone nagrała druga płyte ?It?s not easy?, która jest kontynuacja ?Something for now?. W styczniu 2012 roku zespół zarejestrował materiał na trzecią autorską płytę zatytułowana ?Destined?, która miała swoją premierę w kwietniu 2012 roku. W 2014 r. ukazał się najnowszy album zespołu "Follow me". Autorem muzyki, tak jak i większości kompozycji wykonywanych przez New Bone, jest lider zespołu Tomasz Kudyk.

Grupa New Bone wystąpiła na wielu znaczących festiwalach w Polsce i za granica, m.in.: Bydgoszcz Jazz Festiwal (2009), Hanza Jazz Festiwal (Koszalin 2009), Festiwal Jazz Bez... (Przemysl, Lwów 2009), Festiwal Jazz w Muzeum (Ostrów Wielkopolski 2009), JVC Jazz Festival (Legionowo 2005), Sopot Molo Jazz Festival (Sopot 2012), RCK Pro Jazz Festival (Kołobrzeg 2013), Festiwal Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu (Moskwa, Rosja ? 2013), Delhi International Jazz Festival (New Delhi, Indie ? 2013), Varna Summer International Jazz Festival (Varna, Bułgaria ? 2014).

Obecnie zespół występuje w składzie: Tomasz Kudyk ? trabka, flugelhorn, Bartłomiej Prucnal ? saksofon altowy, Dominik Wania ? fortepian, Maciej Adamczak ?kontrabas i Dawid Fortuna ? perkusja.

Koncert zespołu New Bone w Garwolinie

5 listopada, godzina 19:00, sala widowiskowa Centrum Sportu i Kultury,

Bilety: 15 zł, do kupienia na www.csik.garwolin.pl lub bezpośrednio przed koncertem

ZOBACZ PLAKAT

mat.pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama