reklama

Rozwijaj zainteresowania ? nowy rok w CSiK

Opublikowano: 09 wrzesień 2015, 11:19 Kategoria Kultura
CSiKGarwolanka
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Wakacje zakończone, ale aktywne spędzanie wolnego czasu wcale nie. Doskonalenie swojego talentu, zdobywanie nowych umiejętności, łączenie nauki z zabawą ? to wszystko oferują sekcje stałe Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Z początkiem roku szkolnego ruszają zajęcia z oferty edukacyjnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Poza stałymi propozycjami jest też kilka nowości.

Podobnie jak w latach ubiegłych działać będzie pracownia plastyczna. Zdolnych lub takich którzy chcę się uczyć malarstwa, grafiki i rysunku CSiK zaprasza na zajęcia od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 17:00. Pracownia ceramiki działać będzie natomiast trzy razy w tygodniu. Chętni do lepienia w glinie mogą z niej skorzystać raz w tygodniu przez 1,5 h.

Zajęcia odbywają się od wtorku do czwartku w godzinach 12:00-17:00. Opłata wynosi 45 zł za miesiąc. Małym miłośnikom sceny i kurtyny na pewno spodobają się zajęcia pt. ?Zabawa w teatr? - przeznaczone dla dzieci w wieku 6-10 lat. Spotkania mają formę warsztatów teatralno-plastycznych i odbywać się będą w środy o godzinie 17:30. Poza tym tradycyjnie w Domu Kultury lub w Starej Siłowni mają miejsce spotkania członków grup teatralnych: Teatru Tymczasem, O!Mamy i Rękawiczka.

reklama


Nowością w ofercie są zajęcia teoretyczno-plastyczne ?Cztery pory sztuki?. Kierowane są one do dzieci w wieku 7-10 lat. Odbywać się one będą dwa razy w miesiącu. Dotyczyć będą sztuki od czasów najdawniejszych po czasy współczesne. W sposób przystępny, dzięki zabawom i twórczym aktywnościom dzieci dowiedzą się m.in. co to jest abstrakcja niegeometryczna, kim jest tajemnicza Mona Lisa z obrazu Leonarda da Vinci oraz co to było malarstwo jaskiniowe. Jedno spotkanie potrwa 60 minut. Koszt miesięczny uczestnictwa wynosi 20 zł.

Dzieciom i młodzieży z talentem muzycznym polecamy ognisko muzyczne. Naukę na instrumentach klawiszowych prowadzi Julian Czaporowski. Zajęcia ustalane są indywidualnie Opłata wynosi 30 zł za jedno, godzinne spotkanie.

W związku z ogromnym zainteresowaniem, jakim cieszyły się wakacyjne wycieczki, CSiK zdecydowało się na ich kontynuację. Raz w miesiącu, w sobotę będzie organizowany wyjazd do teatru na spektakl dla dzieci. Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy odbywają się w sekretariacie. Pierwsza wycieczka z serii ?Z wizytą w teatrze? odbędzie się 26 września. Dzieci pojadą do Teatru Syrena na przedstawienie ?Dzieci z Bullerbyn?. Koszt uczestnictwa w wycieczce wynosi 55 zł od dziecka. Cena obejmuje bilet wstępu, przejazd oraz ubezpieczenie.

Od 12 września ? po przerwie technicznej ? ruszy Szkoła Pływania ?Garwolanka? z ofertą zajęć nauki i doskonalenia pływania na pięciu poziomach zaawansowania. Bliższych informacji można zasięgnąć w szkole pływania u Katarzyny Baran.

Cieszące się popularnością zajęcia Power Fitness, Fit Lady oraz Aqua Fitness odbywać się będą w poniedziałki i czwartki, odpowiednio w godzinach: 18:00,19:00 i 20:00. Zajęcia prowadzi Malina Osińska.

Zajęcia w ramach sekcji stałych CSiK rozpoczną się od 14 września. Szczegóły oferty znaleźć można na ulotkach. Bliższych informacji udziela także sekretariat. Tam też można dokonywać zapisów i opłat.

mat.pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama