reklama

CSiK zaprasza najmłodszych do zabawy

Kategoria Kultura
dzień dzieckaCSiK
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Dzień Dziecka w Centrum Sportu i Kultury zapowiada się fascynująco. Zaproszone na wydarzenie są przede wszystkim dzieci, ale ponieważ nic tak nie cieszy jak bycie razem i wspólnie spędzony czas, CSiK zachęca do przybycia także rodziców. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Kino ?Wilga? od 29 maja do 3 czerwca zaprasza na seanse ?Rechotka 2D? o godzinie 13:30 i 15:30. 1 czerwca w poniedziałek wszyscy młodzi widzowie otrzymają miłe niespodzianki. Warto przyjść na film całą rodziną, animacja ?Rechotek? rozbawi z pewnością także dorosłych.

W Galerii Kotłownia 1 czerwca o godzinie 16:00 odbędzie się wernisaż prac podopiecznych ze świetlic Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom. Prezentowane rysunki, ceramika, kolaże i wyszywanki to efekt całorocznej pracy dzieci.

reklama


Główne atrakcje z okazji Dnia Dziecka będą się odbywały na Pływalni Miejskiej ?Garwolanka? i w jej okolicach.

1 czerwca o godzinie 16:00 na sali fitness Malina Osińska sprawdzi dziecięcą kondycję i giętkość ciała. Rytmiczna muzyka i szalone tańce to dobry sposób na niespożytą dziecięcą energię. O godzinie 16:45 odbędzie się wernisaż wystawy ?Czytam sobie?. Wystawa nawiązuje do znanych i lubianych przez dzieci książek wydawnictwa Egmont. Na ponad 20 planszach prezentowane są ilustracje Marianny Oklejak, Joanny Rusinek, Mikołaja Kamera, Emilii Dziubak i wielu innych do historii napisanych przez najlepszych polskich pisarzy dla dzieci: Zofii Staneckiej, Joanny Olech, Agnieszki Frączek, Pawła Beręsewicza. O godzinie 17:30 rozpoczną się warsztaty wokół wystawy. Najpierw będzie wspólne czytanie a następnie... poszukiwanie skarbów. Pływalnia ?Garwolanka? kryje w sobie mnóstwo tajemniczych miejsc, do których wybiorą się dzieci, by odnaleźć skarb. Na swojej drodze napotkają sporo trudności, ale skarb warty jest wielkiego wysiłku.

Od 17:30 do 18:30 w basenie rekreacyjnym będzie także zabawa pod hasłem ?Pluski w wodzie?. Jest to stała propozycja, która cieszy się wielka popularnością i zainteresowaniem. Podwodne figle, wyścigi pływackie, wyławianie zatopionych przedmiotów i inne sportowe zmagania to dla dzieci ogromna frajda!

Przez cały dzień bilet dla dzieci na basen będzie kosztował tylko 5 zł. Dodatkowo dzieci które skorzystają 1 czerwca z basenu otrzymają darmowy bilet na dmuchańce, rozstawione od godziny 12:00 w parku przy ?Garwolance?. Uczestnictwo w pozostałych atrakcjach jest niepłatne.

mat.pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama