Biblioteka Przechodnia w Sulbinach

Opublikowano: 29 kwiecień 2015, 08:03 Kategoria Kultura
GCAKbibliotekaczytelnictwo

Przeczytaj, napisz komentarz, który zachęci innych i oddaj książkę. Tak w skrócie wygląda akcja promowania czytelnictwa, w którą włączyło się Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach.

Data 23 kwietnia związana jest z rocznicą urodzin lub śmierci kilku wielkich pisarzy: Szekspira, Cervantesa, Druona, Nabokova. Tego dnia w Hiszpanii każdy kupujący książkę dostaje w prezencie różę. Ten zwyczaj przejęły też niektóre polskie księgarnie biorące udział w Światowym Dniu Książki. Na całym świecie organizowane są konferencje, debaty związane z książkami i czytelnictwem, uroczystości wręczenia nagród literackich czy spotkania autorskie.

Gminne Centrum Animacji Kultury CAK w Sulbinach również postanowiło włączyć się do uczczenia tej daty. Od 23 kwietnia w ośrodku Biblioteka Przechodnia-Książka Przechodnia.

 

Akcja ma na celu propagowanie czytelnictwa poprzez przekazywanie sobie wzajemnie książki do przeczytania. Ważnym elementem akcji jest również przedstawianie przez czytelników refleksji dotyczących przeczytanej książki, dzięki którym być może więcej osób nabierze chęci na proponowaną lekturę.

Całość biblioteki stanowi: książka z zakładką, zeszyt do wpisów i komentarzy i regał, na którym leżą książki. - Książka jest własnością GCAK, dlatego każdy czytelnik jest zobowiązany dbać o nią i zwrócić do ośrodka wziętą lub inną. Chcielibyśmy serdecznie podziękować panu Tomaszowi Lasockiemu, który w znacznym stopniu przyczynił się do ilości publikacji znajdujących się w Bibliotece Przechodniej. Jeśli Państwo, również chcielibyście podzielić się swoimi przeczytanymi już książkami z innymi i z GCAK z góry dziękujemy. Gorąco zapraszamy i zachęcamy wszystkich do udziału w akcji i promocji czytelnictwa – mówi Kinga Smak, dyrektor Gminnego Centrum Animacji Kultury.

Obecnie w BIBLIOTECE PRZECHODNIEJ znajdują się:

„Rzeki Hadesu” Marek Krajewski

„Niezwykła podróż Pomponiusza Flatusa” Eduardo Mendoza

„Siła miłości” Cheri Florance, Marin Gazzaniga

„Człowiek o twardym karku. Historia ks. Romualda Jakuba Wekslera-Waszkinela” Dariusz Rosiak

„KAT biografia Huberta Wagnera” Grzegorz Wagner, Krzysztof Mecner

„Jakuck” Michał Książek

„CHATA gdzie tragedia zderza się z wiecznością” William P. Young

„Oszustwo” Philip Roth

„Imprimatur” Rita Monaldi, Francesco Sorti

“Mistrz Pieśni” Orson Scott Card

“Samotność w sieci” Janusz L. Wiśniewski

„Zabawa w Boga” Robin Cook

„Dwanaście słów” Jan Jakub Kolski

„Mistrz zwierząt” Andre Norton

„Lekcja anatomii” Philip Roth

„Żmija” Andrzej Sapkowski

„Historia pana Sommera” Patrock Sὓskind

„Pierwszy Nazwany” Jonathan Wylie

„Klejnot w czaszce” Michael Moorcock

mat.pras./oprac.jd

 

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież