reklama

Czas mierzony Alienami! Koncert na 30-lecie zespołu

Opublikowano: 01 grudzień 2014, 10:55 Kategoria Kultura
AlienkoncertCSiK
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Dla jednych "już", dla innych "dopiero", bo czas to pojęcie względne. Dla nich to prawie 2 lata spędzone razem non stop, około tysiąca zagranych imprez, 700 połączonych par i 50 tysięcy przejechanych kilometrów. Dla publiczności - godziny świetnej zabawy przy dobrej muzyce. Tak było także w piątek, bo mimo upływu czasu oni się nie zmieniają.

Zaczęli oczywiście żartem, tak jak zaczynają się tradycyjne polskie wesela, ale później było już typowo koncertowo ? "Buenos Aires", "Highway to hell", "Smoke on the water" czy "Mój jest ten kawałek podłogi". To tylko niektóre utwory, które podczas piątkowego koncertu zagrał dla swojej publiczności zespół Alien, w tym roku świętujący 30. rocznicę powstania. Pierwszą imprezę komercyjną ? zabawę w Korytnicy - zagrali 11 czerwca 1984 r. Pierwsze wesele ? 7 lipca 1984 r.

 

reklama


Od tamtej pory grają nieprzerwanie, choć w zmienionym składzie. Przez 30 lat w zespole zagrało14 muzyków i 9 wokalistek. Stali członkowie zespołu na przełomie 30 lat istnienia: założyciele - Józef Rękawek i Zenon Michalik, Zbyszek Kałaska, Marek Rękawek, Mirek Kałaska, Leszek Zieliński, Zbyszek Zimny, Mariusz Spytek, Przemek Kotlarski oraz Wioletta Mucha, Marzena Czajka, Marieta Wojtecka, Margita Ślizowska, Karolina Kurzydło, Weronika Kowalska i Klaudia Kępka.

Porywali, porywają i porywać będą

Choć tytuł jubileuszowego koncertu "Wszystko ma swój czas" i wykonanie innej piosenki Perfectu "Niepokonani" sprawiły, że atmosfera zrobiła się nieco zagadkowa, zespół zapewnił, że ze sceny jeszcze schodzić nie zamierza. Sądząc po odbiorze piątkowego występu ? z korzyścią dla wszystkich. Publiczność nie szczędziła braw i słów uznania. Gdyby nie fakt, że koncert odbywał się w sali kinowej i krzesła nieco przeszkadzały, pewnie publiczność dałaby się nawet porwać do tańca.

Piątkowy koncert był także ostatnim muzycznym akcentem tegorocznych obchodów jubileuszu 60-lecia Domu Kultury, dlatego na scenie towarzyszył zespołowi Chór Miasta Garwolina pod dyrygenturą Radosława Mitury. Chór wykonał między innymi utwór ?Szła dzieweczka do laseczka? oraz zaśpiewał między innymi w piosence "Proud Mary" oraz "Earth song".

jd

fot. Jakub Stachurski


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama