reklama

60 lat Domu Kultury ? koncert Natalii Kukulskiej na finał

Opublikowano: 04 lipiec 2014, 16:24 Kategoria Kultura
60 lat Domu KulturyCSiKkoncertKukulska
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Trzy dni pełne kultury. Spotkania, wystawy, projekcie filmowe, prezentacje, atrakcje dla najmłodszych i koncerty ? w tym niedzielny koncert Natalii Kukulskiej. Centrum Sportu i Kultury zachęca wszystkich do zarezerwowania sobie czasu w weekend 18-20 lipca i wspólnego świętowania 60. rocznicy powstania Domu Kultury.

 

22 lipca 1954 roku rozpoczął swoją działalność Garwoliński Dom Kultury. Zmieniła się nazwa, struktura i czasy, ale misja ośrodka pozostaje ta sama ? to dbanie o rozwój kulturalny miasta i powiatu, bycie dla mieszkańców i z nimi. - To przede wszystkim jubileusz ludzi ? muzyków, plastyków, miłośników teatru, pasjonatów szeroko pojętej kultury i sztuki. Wszystkich tych, którzy przez lata pracowali i działali w naszym ośrodku, dlatego wszystkich zapraszamy na obchody 60-lecia Domu Kultury ? mówi Jarosław Kargol, dyrektor CSiK.

reklama


 

18 lipca - świętowanie z Kinem ?Wilga?

Uroczystości jubileuszowe rozpoczną się w piątkowy wieczór 18 lipca. O godzinie 19:00 zostanie otwarta wystawa plakatu filmowego, na której będzie można zobaczyć, jak kilkadziesiąt lat temu reklamowano filmowe przeboje. Będzie można także obejrzeć zdjęcia z ?Godzin nadziei? ? pierwszego filmu wyświetlanego na dużym ekranie garwolińskiego kina. Około godziny 19:30 zostanie wyemitowana kronika filmowa z 1954 roku, w której między innymi udokumentowano budowę ośrodka kultury w Garwolinie. Tego wieczoru mieszkańcy będą mieli jedyną i niepowtarzalną okazję obejrzeć w Kinie ?Wilga? hit polskiej kinematografii ? ?Rejs?. Wstęp wolny.

19 lipca ? ?60 lat minęło?? ? uroczysta akademia i pamiątkowe wystawy oraz koncert

Sobotnią część obchodów rozpocznie o godzinie 17:00 uroczysta akademia w sali widowiskowej Domu Kultury połączona z występem Chóru Miasta Garwolina oraz wernisażami dwóch wystaw. W Galerii ?Kotłownia? będzie można oglądać ekspozycję stworzoną ze zbiorów własnych Centrum Sportu i Kultury, a na górnym holu zostanie zaprezentowana wystawa historyczno-pamiątkowa pod tytułem ?60 lat minęło??. ? Będzie można na niej zobaczyć nie tylko zdjęcia, ale także dyplomy, zaproszenia, plakaty. Wszystko to, co zachowało się przez te 60 lat działalności. Zachęcamy wszystkich, którzy mają takie pamiątki, aby na te kilka dni się nimi podzielili. Dzięki temu ta wystawa będzie jeszcze bogatsza ? podkreśla Jarosław Kargol. Na godzinę 20:00 zapraszają, także do sali widowiskowej, aktorzy Teatru Muzycznego ?Od Czapy? oraz aktorzy Teatru Polskiego z Warszawy na koncert ?Piosenki z Ref-Renem?.

20 lipca ? Piknik kulturalny

Tego dnia parking przy Pływalni Miejskiej ?Garwolanka? oraz Park 550-lecia zamienią się w jedną wielką kulturalną przestrzeń. Od wczesnego popołudnia sekcje stałe Centrum Sportu i Kultury będą pokazywał, czym się zajmują na co dzień. Co ważne, nie będą to tylko prezentacje, ale działania, w które aktywnie będą się mogli włączyć nie tylko najmłodsi mieszkańcy. Będzie wspólne malowanie, lepienie z gliny, rysowanie, tworzenie eksponatów teatralnych, puszczanie wielkich baniek mydlanych, nauka chodzenia po linie i wiele innych atrakcji. Dla tych, którzy będą chcieli też zażyć trochę sportu będzie przygotowana specjalna ?Strefa ruchu BGŻ?. A na scenie? Nasi lokalni artyści, którzy z powodzeniem od lat występują na garwolińskiej scenie muzycznej, a na deser ? Natalia Kukulska z zespołem, w którym na perkusji gra pochodzący z Łaskarzewa Michał Dąbrówka.

mat.pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama