reklama

Dobra nuta na chłodne dni, czyli koncertowa jesień w CSiK

Opublikowano: 04 październik 2013, 16:06 Kategoria Kultura
CSiKkoncertykultura
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Czy muzyka działa na Was kojąco, odprężająco, wprawia Was w dobry nastrój? Zdaje się, że tak. Zatem w chłodne, bure i nostalgiczne wieczory CSiK zaprasza na cykl koncertów. Koncertową jesień rozpocznie gitarzysta Jędrzej Kubiak, a już w listopadzie w Garwolinie wystąpi zespół Raz, Dwa, Trzy.

Spośród 6 spotkań każdy znajdzie coś dla siebie. Muzyczna nuta na jesienne chłody będzie naprawdę z różnych bajek: klasyczna, rockowa, patriotyczna, chóralna... Na początek Jędrzej Kubiak z koncertem na gitarach rezofonicznych. Rezofonicznych, czyli jakich? Akustycznych ze specjalnie wbudowaną membraną wzmacniającą dźwięk. Będzie z pewnością ciekawie, bo artysta prócz grania pięknych utworów, umie też ciekawie opowiadać o gitarach i ich historii. Jędrzej Kubiak jest laureatem wielu bluesowych festiwali w kraju, zdobywcą wyróżnień i nagród publiczności. Gra na gitarach rezofonicznych wszystkich typów. Prowadzi warsztaty i konsultacje z zakresu gry na gitarze dobro. Serwisuje i buduje rezofoniki dla gitarzystów z całego kraju. Jest miłośnikiem przedwojennych gitar firmy National. W Garwolinie zagra już 10 października w czwartek na kameralnym koncercie w kawiarni "Moja muzyka" o godzinie 19:00. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Raz, Dwa, Trzy? gramy!

reklama


A co potem? 20 października koncert z okazji Dnia Papieskiego w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Garwolin. Największe przeboje zespołu Raz, Dwa, Trzy, czyli koncert legendy polskiej sceny muzycznej już 9 listopada o godz. 18.00. Bilety już dziś można kupić w sekretariacie Domu Kultury. Koncert z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu Chóru Miasta Garwolina, Chóru Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i Orkiestry Dętej z Trąbek odbędzie się 10 listopada. Dla miłośników jazz fusion zagra Wielgosz Electric Band - 15 listopada, kawiarnia ?Moja Muzyka?. A na sam koniec, 15 grudnia, znany i lubiany koncert z cyklu Wojtek Baduchowski i Przyjaciele.

mat.pras./oprac. jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama