Przedszkolaki wiedzą jak dbać o zdrowie

Opublikowano: 21 maj 2011, 10:41 Kategoria Kultura
przedszkolekonkurssanepid

Wczoraj rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod hasłem: "O zdrowie dbam ja i inni dbać powinni". Uczestniczyły w nim przedszkolaki wraz z rodzicami i opiekunami.

Konkurs został zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Garwolinie w ramach programu "Czyste powietrze wokół nas". Jego celem było zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego oraz uwrażliwienie rodziców na potrzebę ochrony dzieci przed nim. Zadaniem dzieci było przygotowanie pracy plastycznej przy wsparciu rodziców i opiekunów.

 

Prace konkursowe nadesłało 6 przedszkoli - Publiczne Przedszkole nr 2 "Akademia Pana Kleksa" z Garwolina - oba oddziały, Publiczne Przedszkole nr 6 "Mały Europejczyk z Garwolina, Publiczne Przedszkole z Maciejowic, Publiczne Przedszkole z Żelechowa oraz Niepubliczne Przedszkole "Puchatkowo".

W składzie komisji konkursowej zasiadały same panie: Małgorzata Gadoś, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie, Wioletta Zuchniak z Sekcji Higieny Dzieci i Młodzieży PSSE oraz Renata Liszewska z Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE.

I miejsce wywalczył sobie "Mały Europejczyk", II - Akademia Pana Kleksa, a III - przedszkole z Żelechowa. Pozostałym placówkom przyznano wyróżnienia. Laureaci otrzymali nagrody w postaci książek i gier planszowych, a wszyscy uczestnicy - dyplomy.

JuDy

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież