Łaskarzew ruszył w tan

Opublikowano: 19 maj 2011, 08:18 Kategoria Kultura
łaskarzewtaniec

W pięciu grupach wiekowych, dwa razy w tygodniu. Tak uczą się tańczyć dzieci i młodzież z Łaskarzewa. Choć rozpoczęli przygodę z tańcem dopiero w lutym, już mają na koncie pierwsze pokazy.

Umiejętności młodych adeptów tańca z Łaskarzewa na sali widowiskowej oglądali rodzice, dziadkowie i krewni przyszłych tancerzy. Aby zachęcić i pokazać, co można osiągnąć i to w nie długim czasie odbył się także pokaz młodych, a wiele już umiejących tancerzy z Studia Tańca Duet, którzy pomimo młodego wieku i nie wielu lat nauki na parkiecie radzą sobie świetnie.

Zajęcia prowadzi instruktorka tańca nowoczesnego Ewa Wasilka, wychowanka właśnie tego studia, z wieloma tytułami i osiągnięciami. Zajęcia grupowe mają określony program dostosowany do wieku dzieci i młodzieży oraz ich możliwości. Gdy kursanci poznają określone figury mogą przejść na wyższy poziom. Tancerze ćwiczą w pięciu grupach: I grupa - do lat 6, II - 7 – 10 lat, III - 11 – 15, IV - 16 - 18, V- ponad 18.

- W najśmielszych snach nie myśleliśmy, że zajęcia w Łaskarzewie to będzie strzał w dziesiątkę. Nie dość, że mamy bardzo dużo chętnych dzieci, młodzieży i dorosłych na zajęciach, to do tego jest w tym miejscu to, co najważniejsze atmosfera i ludzie którzy robią to dlatego, że sprawia im to przyjemność – mówi Leszek Cichocki Dyrektor Generalny ST Duet. - Możemy już w przyszłym roku spodziewać się bardzo miłych niespodzianek. Poziom, który prezentują tancerze kwalifikuje ich do … o tym już we wrześniu – dodaje tajemniczo dyrektor.

KAK/ oprac. jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież