Gm. Borowie: Tworzy się orkiestra dęta

Opublikowano: 05 kwiecień 2013, 08:08 Kategoria Kultura
orkiestraborowie

Za dwa lata ma zadebiutować Orkiestra Dęta przy Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu. Miejscowy urząd poszukuje kapelmistrza, który będzie odpowiedzialny za przeprowadzenie przesłuchań i zakup nowych instrumentów.

O pomyśle utworzenia orkiestry w gminie Borowie mówiło się od kilku lat. Bodźcem do działania są fundusze przyznane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup instrumentów dla orkiestry. – Poszukujemy osoby, która przeprowadzi przesłuchania i zdecyduje, jakie instrumenty kupić. Mamy już wiele instrumentów używanych, które po renowacji nadają się do wykorzystania – mówi wójt gminy Borowie Wiesław Gąska.

Orkiestra, która będzie działała przy Gminnym Ośrodku Kultury, ma zadebiutować za dwa lata. - W naszej gminie mamy mnóstwo utalentowanych muzycznie osób. Stawiamy na to, aby w orkiestrze były osoby zamieszkałe na terenie naszej gminy. Orkiestra będzie uświetniała gminne uroczystości patriotyczne i kościelne – dopowiada włodarz.

Muzyczna inicjatywa to kolejna sposób gminy na krzewienie kultury. Od kilku lat prężnie działają cztery zespoły ludowe z Iwowego, Chromina, Lalin i Brzuzy.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy jako instruktor gry na instrumentach dętych proszone są o kontakt z UG w Borowiu – tel. 25 685-90-70.

łk

fot. archwium

Komentarze  

-1 #3 teresa ZjankaŻona 2013-04-18 23:36
Cytuję marian:
A dlaczego nie wspomina się o zespole ludowym powstałym z inicjatywy pani Teresy Z z Filipówki czyżby inna opcja polityczna ?

Cytuję marian:
A dlaczego nie wspomina się o zespole ludowym powstałym z inicjatywy pani Teresy Z z Filipówki czyżby inna opcja polityczna ?


Pani Teresa Z jest z Brzuskowoli :D
Cytować
-12 #2 Teresa w kątmarian 2013-04-06 11:14
A dlaczego nie wspomina się o zespole ludowym powstałym z inicjatywy pani Teresy Z z Filipówki czyżby inna opcja polityczna ?
Cytować
+14 #1 SuperJo 2013-04-05 15:37
Wraca tradycja orkiestr dętych. Podoba mi się :)
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież