O Janie Pawle II, dla Adama Bogusza - pierwsza wystawa w Garwolance

Opublikowano: 04 kwiecień 2013, 08:09 Kategoria Kultura
wystawaGarwolankaCSiKAdam Bogusz

Dokładnie w 8. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II w górnym holu „Garwolanki” odbył się wernisaż wystawy „Szukałem was i teraz przyszliście do mnie”. Zdjęcia z pamiętnych dni przełomu kwietnia i maja 2005 roku symbolicznie zadedykowano zmarłemu Adamowi Boguszowi z przywołaniem słów papieża, że „śmierć to przejście z życia do życia”.

Wystawa należąca do Wadowickiego Centrum Kultury składa się z kilkudziesięciu zdjęć, które upamiętniają ostatnie dni życia Karola Wojtyły oraz uroczystości pogrzebowe. Całość została podzielona na trzy części: agonia, śmierć i żałoba. Wstępem do niej są zdjęcia wykonane 13 marca przed kliniką Gemeli, a zakończeniem – opłakiwanie zmarłego papieża. Na fotografiach można zobaczyć nie tylko tłumy pielgrzymów zgromadzonych w Rzymie, na Placu św. Piotra, ale historie z różnych zakątków świata.

- Ta wystawa jest ważna z trzech powodów. Jest ona poświęcona Janowi Pawłowi II, a właśnie obchodzimy 8. rocznicę jego śmierci. To jest pierwsza wystawa, która odbywa się w tym pasażu widokowym, takie zaaranżowanej galerii i bardzo nam zależy, żeby Ci, którzy przychodzą na basen też mogli trochę tej kultury zażyć. Być może do Domu Kultury na taką wystawę nigdy by nie przyszli, a tu przy okazji będą mogli ją zobaczyć. I trzeci powód – chciałbym tę wystawę zadedykować panu Adamowi Boguszowi, naszemu pracownikowi, który tak niespodziewanie od nas odszedł - mówił Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

W wernisażu wziął udział starosta garwoliński Marek Chciałowski oraz burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski.

Zdjęcia można oglądać codziennie w godzinach otwarcia basenu. Wystawa potrwa do 22 kwietnia.

jd

fot. Lumi Foto

Komentarze  

+4 #2 nie pytajzocha 2013-04-04 22:09
Wszak po fotkach widać że to przydupas władzy. Sami sobie szkodzicie uważając że to wy jesteście najważniejsi. Pokory!!!!!!!!! !!!!!! Trochę więcej pokory !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!! Bo już się przelewa czara goryczy. "Wybrańcy narodu"
Cytować
0 #1 autor zdjęćKasia 2013-04-04 12:06
Witam Kto jest autoerm tych zdjęć? pozdrawiam
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież