Waka waka na ulicach

Opublikowano: 29 kwiecień 2011, 17:13 Kategoria Kultura
taniecWGpokaz tanecznykoncert

A czemu nie? Zamiast na sali treningowej na skrzyżowaniu w centrum miasta. Tancerze grup WG zarażali dziś tańcem przechodniów.

- Zawsze o tej porze ćwiczymy na sali, ale dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca chcieliśmy pokazać, co potrafimy mieszkańcom, a przy okazji wprowadzić na ulicę trochę tanecznej, pozytywnej energii - mówiła Monika Kopik, instruktorka tańca i prowadząca grupy WG. I to się udało.

 

Akcje uliczne rozpoczęły się punktualnie o 14.30 na Zarzeczu. Tu tancerze zaprezentowali kilkuminutowy występ do muzyki z musicalu Hair, nad którym właśnie pracują. Następnie na skwerku odbyły się dwie bitwy taneczne w stylu house i dancehall. Wisieńką na torcie był pierwszy w Garwolinie flash mob. Około 15:30, czyli w godzinie największego szczytu na główne skrzyżowania w centrum miasta wyszła grupa młodych ludzi. Wmieszali się w tłum i dwukrtonie zatańczyli znany przebój Shakiry "Waka waka". Było zdziwnie, ale i uśmiechy przechodniów, kierowców i pasażerow autobusów.

Kto na uliczne występy się nie załapał, miał okazję nadrobić zaległości wieczorem. O 19:00 w sali kinowej CSiK odbył się koncert grup tanecznych prowadzonych przez Monikę Kopik połączony ze zbiórką pieniędzy na wyjazd grupy WG1 do Mrągowa na festiwal taneczny "Młode Formy". Publiczność obejrzała bitwy taneczne, etiudy m.in. w stylu modern jazz oraz spektakl "Dobry sobie", z którym młodzi artyści byli w połowie kwietnia na konfrontacjach w Koninie. Na scenie w rock and roll'u zaprezentowały się także "Ziomale" - młodsi podopieczni Moniki Kopik.

JuDy

Komentarze  

+2 #63 zdjęcie 49 - niezdrowo otłuszczony synek zMarek 2011-10-31 13:48
Dlaczego ministry tak nas doją podatkami - odpowiedzią może być przekaz zawarty na koszulce tej "przyszłości" narodu. Dla niedoczytującyc h: Pier..., nie robie. Ciekawe czy ten chłopiec ma rodziców? czy przebiera się po wyjściu z domu?
Cytować
+16 #62 to bylo extraAlocha 2011-05-15 21:56
LOL co ty od niego chcesz.ma chlopak racje. widac ze madry a niektorzy pisza tu same glupoty. gratuluje zespolowi wg i zycze salszych sukcesow.super pokaz
Cytować
-15 #61 lollol 2011-05-14 07:56
a ty artur weż juz ogarnij sie bo mi zal na ciebie patrzeć
Cytować
+11 #60 do pipyKiki xD 2011-05-13 18:14
przykro mi że Cię nie nauczono kultury.
Oni na to zapracowali a ty pewnie i tak nic nie robisz tylko sępisz.
Powinnaś/eś uszanować cudzą prace.
Oni to zrobili z chęcią by zapewnić troche rozrywki miastu i wprowadzić tu troche ożywienia.
Cytować
+12 #59 Pipa robisz sie nudnaAlocha 2011-05-08 21:59
[Treść komentarza nie została opublikowana - zawiera wulgaryzmy - Redakcja]
Cytować
-19 #58 Garwolin mnie jeszcze pokocha...sławna pipa 2011-05-08 21:39
Arturze: czemu się tak irytujesz? Takiś młody i przystojny, a ludzi w klatkach chcesz zamykać... - nie przystoi.
Co się tyczy powtarzania, nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę, ale frazesem o stołkach i pierdzeniu w nie, katujecie niestrudzenie. Kreatywność zaniemogła, rozumiem, nic nie szkodzi.
Cytować
0 #57 Pipakonio 2011-05-08 20:28
E tam ,od razu wysyłać na sybir albo w klatce trzymać ,wystarczy ją zapisać do SdG.Pozdrawiam! !!!konio
Cytować
+9 #56 Tancerz WGArtur 2011-05-08 19:08
Hahaha :) Tragedia, że tacy ludzie jak Pipa mieszkają w Garwolinie. Takich ludzi powinni na Sybir wywieźć i w klatce trzymać. Współczuje inteligencji. Zacznijmy od tego, że FlashMoba, Happeningu NIGDY, ALE TO NIGDY, się nie ogłasza, ponieważ nie przynosi on wtedy efektu. Pozwolenie, powtarzam już chyba 10 raz, ale do ludzi tego pokroju widocznie trzeba więcej, MAMY OD CSIK, który organizuje różnego rodzaju nasze występy, tak samo jak zajmuje się organizacją występów innych zespołów, np teatralnych. Jeszcze proponuję napisać do prezydenta, czy mamy pozwolenie. Bo cóż, jak się nie ma co robić, tylko siedzieć i pierdzieć w stołek, to szuka się właśnie takich prowokacji do rozmów. Inteligencja PIPY nie zna granic. Garwolin współczuje :)
Cytować
+22 #55 do pipaKtoś 2011-05-08 16:09
Ty pewnie tylko siedzisz na tyłku i pierdzisz w stołek odpuść bo nie wiem jak inni ale ja mam cię dosyć.Wypisujes z same głupoty a na pewno sama nic nie potrafisz.
Cytować
-7 #54 @sławna pipa 2011-05-08 15:38
Art. 9 ustawy o zbiórkach publicznych stanowi, że
"wynik zbiórki i sposób zużytkowania zebranych ofiar powinien być podany do wiadomości organu, który udzielił pozwolenia, oraz ogłoszony w terminie 1 miesiąca w prasie, w rozumieniu przepisów Prawa prasowego, o zasięgu obejmującym co
najmniej obszar na którym zbiórka została przeprowadzona".
Zatem czekam na ww. informację.
Cytować
-7 #53 @sławna pipa 2011-05-08 15:26
Paula, a potrafisz uzasadnić, dlaczego miałoby się nie ogłaszać planowanych happeningów?

Skoro twierdzisz, że był to happening, więc pewnie został on uregulowany regulaminem. Czy owy regulamin jest do wglądu osób zainteresowanyc h?
Cytować
+6 #52 taak...Paula 2011-05-08 14:48
Cytuję sławna pipa:
W co zbieraliście pieniążki, w tenisówki, czy puszki po piwie?

Jeśli następnym razem postanowicie uczcić swoimi popisami międzynarodowy dzień podskoków ulicznych, lub lokalne święto brykania po zebrze, to proszę o tym uprzedzić nieco wcześniej.

To był Heppening a jesli się nie myle tego sie nie ogłasza .
Cytować
+6 #51 do ,,Pipy''Kiki xD 2011-05-07 23:55
Cytuję sławna pipa:
W co zbieraliście pieniążki, w tenisówki, czy puszki po piwie?

Jeśli następnym razem postanowicie uczcić swoimi popisami międzynarodowy dzień podskoków ulicznych, lub lokalne święto brykania po zebrze, to proszę o tym uprzedzić nieco wcześniej.

Zbierali w kapelusz. nie ważne w co a ważne w jakim celu. Był to fajny cel. Chcą się rozwijać i to robią i napewno jakieś beznadzejne kometnarze ich nie powstrzymają...
Cytować
-7 #50 @sławna pipa 2011-05-07 19:01
W co zbieraliście pieniążki, w tenisówki, czy puszki po piwie?

Jeśli następnym razem postanowicie uczcić swoimi popisami międzynarodowy dzień podskoków ulicznych, lub lokalne święto brykania po zebrze, to proszę o tym uprzedzić nieco wcześniej.
Cytować
+2 #49 dobra robotajarek 2011-05-06 16:39
dziewczyny z WG wykonałyście kawał dobrej roboty - zrobiłyście fajny pokaz obok, którego nawet pipa nie mogła przejść obojętnie, a także rozgrzałyście komentatorów na Wirtualnym Garwolinie - też skrót WG. Myślę że te nieprzychylne komentarze to tzw bezinteresowna zawiść, którą nie należy się przejmować. Czekam na następny pokaz
Cytować