reklama

Młodzi ludzie o dojrzałych sercach

Opublikowano: 07 listopad 2012, 14:36 Kategoria Kultura
empatiaotopkoncertszkoła muzyczna
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

?Jeśli tylko chcesz? ? możesz pomagać. Pod takim hasłem odbył się wczoraj koncert charytatywny na rzecz Hospicjum Domowego Empatia organizowany przez Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej. Na scenie Domu Kultury wystąpili uczniowie garwolińskiej szkoły muzycznej.

- Dziękuję wykonawcom za tak piękny koncert, wolontariuszom i wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia i dziękuję Państwu za to, że przyszliście, za to, że z nami jesteście ? mówiła Małgorzata Szwed, prezes Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej. Koncert został zorganizowany na rzecz Hospicjum Domowego Empatia. Każdy, kto chciał, mógł wspomóc finansowo hospicjum. Przy wejściu na salę widowiskową przez cały czas kwestowali wolontariusze.

Podczas wczorajszego wieczoru wystąpili uczniowie klasy śpiewu rozrywkowego Szkoły Muzycznej I stopnia. Swoimi głosami działania wolontariuszy  wsparli Magda Paciorek, Klaudia Kępka, Weronika Wardak, Ola Łapacz, Paulina Mikulska, Martyna Szczęch, Eliza Michalczyk, Ola Mitek, Kasia Zadrożna, Tomek Michalik oraz Aurelia Luśnia-Stankiewicz, która przygotowała młodych wykonawców.

reklama


Spotkanie było także okazją do podziękowań tym, którzy wpierają hospicjum i Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej na co dzień, nie tylko od święta. Wielkie zaangażowanie dzieci i młodzieży podkreślała Angelika Wojtasiewicz z otwockiego towarzystwa. ? Warto brać przykład z tych młodych ludzi i pamiętać, że są obok osoby, które potrzebują naszej pomocy ? przekonywała Angelika Wojtasiewicz.

Specjalne podziękowania w formie dyplomów otrzymali wolontariusze z Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem, którzy co roku sadzą żonkile na ?Pola nadziei?, Publicznego Gimnazjum nr 1 w Garwolinie, Szkoły Podstawowej w Wildze, Zespołu Szkół nr 5 w Garwolinie, Publicznego Gimnazjum w Woli Rębkowskiej, Szkoły Podstawowej w Woli Władysławowskiej, Publicznej Szkoły Podstawowej w Trąbkach. Indywidualne podziękowania trafiły w ręce tych, którzy są na każde zawołanie ? Izy Lipińskiej, Oli Rękawek, Uli Sińczuk, Wojciecha Kowalczyka, Przemka Tylmana i Piotrka Molenia.

jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama