Wielkanocne boogie dla Ojca Świętego

Opublikowano: 26 kwiecień 2011, 10:19 Kategoria Kultura
koncertDe PressJan Paweł II

Z przytupem, nostalgicznie, trochę na rockowo, folkowo, i jak na górali przystało, z Tatrami w tle. Wczorajszy koncert zespołu De Press to część garwolińskich uroczystości związanych z beatyfikacją Jana Pawła II.

- Ojciec Święty na pewno z uśmiechem patrzył dzisiaj z okien Pana Boga na to, że w naszej kolegiacie śpiewają mu boogie–woogie – mówił po zakończonym koncercie ks. Mariusz Zaniewicz.

Zespół De Press w Garwolinie po raz pierwszy na żywo wykonał utwory ze swojej najnowszej płyty „Amen”, wydanej z okazji beatyfikacji Jana Pawła II. Znalazły się na niej utwory stworzone przez górali dla Ojca Świętego, który góry ukochał szczególnie. „Tak serca zjednane modlitwom Podhola, polecajom Bogu, Papieża-Górola” – śpiewa Andrzej Dziubek, wokalista zespołu. Na koncercie był czas na radosnego rock and rolla dla Ojca Świętego, który szczególnie spodobał się zebranym w kościele, ale i chwilę refleksji, kiedy muzycy wykonali chociażby „Pieśń o śmierci Jana Pawła II”. A o tym, że się podobało świadczyły najlepiej dwukrotne bisy i owacja na stojąco.

Honorowy patronat na koncertem objął ks. prałat Ryszard Andruszczak, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego, a koordynacją projektu zajęli się ks. Mariusz Zaniewicz oraz Anna i Krzysztof Żochowscy.

JuDy

Komentarze  

+1 #1 koncertwidz 2011-04-26 20:19
Byłam widziałam pierwszy raz taki fajny występ zespołu rockowego w kościele w Garwolinie, było super
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież